Оперативне управління діяльністю підприємства (ID:176790)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
1.1.Сутність та складові оперативного управління діяльністю підприємством
1.2. Поняття види та порядок розробки оперативних планів.
1.3. Системи оперативного планування
РОЗДІЛ 2. ДИСПЕТЧЕРИЗАЦІЯ ЯК СКЛАДОВА ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМ
2.1. Поняття та функції диспетчеризації
2.2. Організація роботи диспетчерської служби
2.3. Контроль якості як елемент диспетчеризації
РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ СТАНУ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВОМ ( ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПрАТ «СТРІТЕКС»
3.1 Загальна організаційно економічна характеристика підприємства
3.2. Аналіз організації та стану оперативного управління підприємством
3.3. Шляхи удосконалення оперативного управління діяльністю підприємства
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Додатки
Зразок роботи
В умовах переходу до ринкових відносин, коли необхідне гнучке реагування на зміну попиту споживачів на той чи інший вид продукції, зростає роль оперативного управління виробництвом, що представляє собою процес керування поточними подіями, тобто сукупність заходів, які дозволяють впливати на конкретні відхилення від установлених завдань виробництва.
Оперативне управління – це процес розробки планів на короткі проміжки часу органічно поєднаних з одиницею їх виконання
Оперативне планування й управління є частиною загальної системи менеджменту і спрямоване на вирішення комплексу завдань у часі і просторі, пов’язаних з контролем, обліком і регулюванням ходу проведення робіт відповідно до запланованих показників. На рівні підприємства оперативне управління здійснюється для вирішення принципових питань: зняття, заміни запущених у виробництво виробів, забезпечення зовнішніх постачань комплектуючих виробів, використання внутрішніх матеріальних, інтелектуальних і фінансових ресурсів.
Оперативні цілі, визначені в конкретних параметрах, допомагають фірмі уникнути невдач і ризиків, пов’язаних з реалізацією довгострокових цілей. При цьому встановлюються пріоритети діяльності і критерії для визначення якості функціонування організації. У загальному вигляді короткострокові цілі набувають форму задач. Це, у свою чергу, дає можливість встановити зв’язок між потребами і можливостями розвитку і визначити перспективи використання наявного виробничого потенціалу. У досягненні кінцевих економічних результатів підприємства пріоритет належить оперативному управлінню, при якому в ряді випадків через обставини, що склалися, доводиться швидко, часто миттєво реагувати на обстановку, що склалися. Безпосередній вплив на хід виробництва, його локальні процеси, відхилення і збурювання, здатність до превентивного регулювання — обумовлює виняткове значення оперативного управління в справі формування кінцевого економічного результату. Ціль оперативного управління полягає в постійній підтримці стійкості функціонування виробничої системи для ефективного досягнення запропонованих результатів. Для досягнення мети оперативного управління необхідно створити визначені технічні, організаційні й економічні умови і передумови, що сприяли б підтримці працездатності і стійкості ключових об’єктів управління і системи виробництва в цілому. Цього можна досягти тільки при добре налагодженому менеджменті на основі компетентних і своєчасних управлінських рішень, здатних робити швидкі впливи на керовані об’єкти.
Інші роботи з даної категорії: