Економічні засади регулювання розвитку інноваційної діяльності в Україні (ID:182473)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………….……3 РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ
ЗАСАД РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ…..…..6
1.1. Основні економічні категорії та зміст інноваційної діяльності .….....…6
1.2. Конкуренція як основний економічний механізм регулювання
розвитку інноваційної діяльності...………..................................................…17
1.3. Необхідність, принципи і стратегії державного регулювання
розвитку інноваційної діяльності ……………………………………….…...25
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
ТА ЕКОНОМІЧНИХ ЗАСАД ЙОГО РЕГУЛЮВАННЯ ……………………….38
2.1. Аналіз стану розвитку інноваційної діяльності в Одеській області
та в Україні …………………………………………………………………....38
2.2. Організаційно-економічна характеристика ТОВ «Антей» та
аналіз основних тенденцій розвитку його інноваційної діяльності ……….45
2.3. Аналіз зовнішнього середовища та економічних засад регулювання
інноваційної діяльності підприємства …..………………………………..…57
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ЗАСАД РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ …………………...…64
3.1. Формування національної стратегії регулювання розвитку
інноваційної діяльності…………………………………………………….....64
3.2. Розвиток конкуренції на українському будівельному ринку …………76
3.3. Обґрунтування інноваційної стратегії розвитку ТОВ «Антей»
в сучасних умовах ринку ………………………...……………………….…..88
ВИСНОВКИ……….…………………………………………………………..…....96
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ……………………………………......100
ДОДАТКИ……………………………………………………………………..…..104
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Ринкова економіка характеризується принциповими змінами у відносинах власності, методах державного регулювання. Змінюються організаційно-правові форми суб’єктів господарювання, мотиви та орієнтири їх діяльності. Метою господарської діяльності підприємств стає досягнення певного рівня конкурентоспроможності, найсуворіше ресурсозбереження, впровадження нових технологій, покращання науково-виробничого потенціалу. Особливості перехідного періоду обумовлюють необхідність специфічного підходу до інноваційної діяльності, адже стан науково-технічного розвитку, сприйнятливість економіки до науково-технічного прогресу є одним з найважливіших факторів, що визначають рівень добробуту країни.
Україна володіє великими науково-технічними можливостями, однак вона не зуміла досягти високих темпів зростання. В значній мірі це обумовлено відсутністю ефективних економічних засад розвитку інноваційної діяльності. Зниження обсягів державного фінансування науково-дослідних робіт в роки розбудови незалежної держави призвело до ослаблення традиційних підприємств інноваційного сектору економіки - науково-дослідних та проектно-технологічних інститутів, конструкторських бюро та лабораторій вищих навчальних закладів. Новостворені альтернативні інноваційні структури (невеликі науково-технічні, науково-виробничі, проектні фірми, інженерні центри тощо) в умовах скорочення платоспроможного попиту на інноваційну продукцію і низької інвестиційної активності мають фінансові та організаційні труднощі, що гальмують їх діяльність.
Складність і різноманіття проблем, що виникають у процесі інноваційної діяльності, обумовлені впливом багатьох факторів. Забезпечення умов для ефективного розвитку підприємства, досягнення конкурентних переваг у середовищі постійних змін умов життя, викликає необхідність переоцінки поглядів та удосконалення економічних засад розвитку інноваційної діяльності.
Вагомий внесок у розробку теоретичних проблем розвитку інноваційної діяльності та економічних засад їх регулювання внесли Бажал Ю.М., Александрова В. П., Данько М. С., Семенов В.Т., Пасичний В.А. та інші.
Мета роботи полягає у поглиблені теоретичних основ дослідження економічних засад регулювання розвитку інноваційної діяльності та розробці рекомендацій щодо їх удосконалення.
Досягнення мети вимагало постановки та вирішення наступних задач:
– розкрити теоретичні основи дослідження економічних засад регулювання розвитку інноваційної діяльності;
– провести аналіз стану розвитку інноваційної діяльності в Одеській області та в Україні;
– надати організаційно-економічну характеристику підприємства та проаналізувати основні тенденції розвитку його інноваційної діяльності;
– провести ґрунтовний аналіз зовнішнього середовища та економічних засад регулювання інноваційної діяльності підприємства;
– розробити рекомендації щодо удосконалення економічних засад регулювання інноваційної діяльності в Україні.
Об’єктом дослідження є процес розвитку інноваційної діяльності в України. Предметом є економічні засади регулювання розвитку інноваційної діяльності.
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження економічних засад регулювання розвитку інноваційної діяльності стали фундаментальні положення теорії менеджменту, також наукові праці відомих учених.
Дослідження базувалося на використанні таких методів: системного підходу – для вивчення зв’язків між явищами та процесами економічної дійсності; статистичного аналізу – для визначення динаміки, структури та результативності розвитку інноваційної діяльності; порівняльного – для зіставлення особливостей економічних процесів на макро- та мікро- рівнях; діалектичного – для розгляду явищ у їх взаємозв’язку і розвитку, єдності та боротьбі суперечностей.
Інформаційними джерелами дослідження стали наукові праці з проблем регулювання розвитку інноваційної діяльності, звітні матеріали Державного комітету статистики України, інформаційно-аналітичні матеріали та науково-методичні розробки, публікації в періодичних виданнях.
Практична цінність отриманих результатів полягає в тому, що вони є підґрунтям для прийняття управлінських рішень при реалізації загальнодержавних, регіональних і галузевих планів регулювання розвитку інноваційної діяльності.
Структура магістерської роботи складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Повний обсяг роботи становить 105 сторінок комп’ютерного тексту.
Інші роботи з даної категорії: