Зразок роботи
Вступ
У період становлення ринкової економіки і в подальшому модернізації української економіки в сучасних фірмах в управлінській діяльності керівника прийняття рішення є важливою частиною. На різних етапах з початку реєстрації компанії перед керівником стоять завдання щодо прийняття рішень, але при цьому рішення повинні бути обдумані і ефективні. Ефективність управління визначена якістю таких рішень. У рішеннях визначається вся сукупність відносин, що виникають в процесі трудової діяльності і управління компанією в цілому. Ефективне прийняття рішень також необхідно для виконання управлінських функцій. Удосконалення процесу прийняття обгрунтованих об'єктивних рішень в ситуаціях виключної складності досягається шляхом використання наукового підходу до даного процесу, моделей і кількісних методів прийняття рішень.
Є різні точки зору на те, які рішення, прийняті керівником в організації, вважати управлінськими. Дехто до таких рішень відносить, наприклад, рішення про вступ на роботу, рішення про звільнення співробітника з роботи і т.д. До управлінських рішень слід відносити лише ті рішення, які зачіпають відносини в компанії.
Прийняття рішень - важлива частина будь-якої управлінської функції в компанії. Необхідність прийняття рішення визначає все, що робить керівник, організовуючи цілі і допомагаючи при цьому досягненню в сфері, в якій орієнтована компанія. Тому розуміння природи прийняття рішень важливо для будь-кого, хто хоче досягти успіху в мистецтві управління прийняття рішень, тобто у менеджменті управлінських рішень.
Рішення передбачає попереднє усвідомлення цілей і засобів дії. Усвідомлення - це процес, який базується на інформації про мету і засоби дії. Однак це - не просте перетворення інформації, а більш складний процес, який передбачає зв'язку цілей і засобів. Якщо мета задана, то процес усвідомлення складається у сприйнятті та осмисленні того, що задано разом із встановленням взаємозв'язків між метою і засобами. Якщо мета не задана і її треба визначити, тоді в усвідомлення включається вольовий акт. Кількість можливих цілей може бути також дуже велика, так що не існує точного способу визначити чи вибрати найкращий варіант. У цьому випадку вирішальне значення набуває вольовий вибір. Також вольовий момент набуває вирішального значення, коли немає виключного способу однозначно вибрати між конкуруючими альтернативами.
Актуальність теми. У сучасних умовах прийняття управлінських рішень є досить актуальною темою для компаній які надають послуги різного роду. Керівник будь-якої ланки повинен бути грамотним, обізнаним, повинен вміти взаємодіяти з своїми підлеглими і повинен вміти приймати рішення.
Мета курсової роботи - вивчення теоретичних основ розробки і прийняття управлінських рішень і показ на практиці процесу прийняття управлінських рішень та особливостей підвищення ефективності цього процесу.
Завдання курсової роботи - вивчення сутності та економічного змісту процесу розробки і прийняття рішень, визначення факторів, що впливають на цей процес, дослідження методології розробки і прийняття рішень, аналіз показників ефективності фінансово-господарської діяльності ТОВ "Епіцентр К”, визначення загальної схеми прийняття рішень на підприємстві за обумовленими методами та підходами та визначення шляхів щодо підвищення ефективності процесу прийняття рішень.
Об’єкт дослідження - ТОВ "Епіцентр К", керівники і менеджери якого як і інших підприємств країни в сучасних умовах, повинні вміти розробляти і приймати виважені управлінські рішення і бути готовим до ефективної роботи в режимі ринкових відносин.
Компанія «Епіцентр К» - потужна національна мережа будівельно-господарських гіпермаркетів, яка стабільно розвивається.
Перший гіпермаркет національної мережі «Епіцентр К» був відкритий у 2003 році в Києві. За 8 років розвитку по всій Україні відкрито 36 гіпермаркетів, 30 в регіонах та 6 у столиці.
Компанія постійно вдосконалюється, покращує сервіс, розширює асортимент товарів та спектр послуг щоб максимально задовольнити потреби споживачів і на практиці втілювати головне гасло компанії «Покупець завжди правий!».
Метою “Епіцентр К” - створити найсприятливіші умови для будівництва, ремонту та облаштування оселі кожного мешканця України.
Завдання “Епіцентр К” - забезпечити мешканців України широким асортиментом якісних і доступних товарів. Заощадити час клієнта за допомогою зручної технології обслуговування та надання повного спектра товарів і послуг під одним дахом.
Стратегія “Епіцентр К” - бути лідером на ринку роздрібної торгівлі формату «від і до» в Україні. Розвиток та поширення мережі гіпермаркетів в усі обласні центри та великі міста в Україні, представлення широкого вибору продукції та забезпечення високого рівня обслуговування споживачів.
Предмет дослідження - процес розробки і прийняття управлінських рішень, як цілісного елемента, за допомогою якого здійснюється ефективна робота господарюючого суб’єкта.
Теоретичними та методологічними питаннями розробки й прийняття управлінських рішень займалося широке коло осіб та вчених-економістів як вітчизняних так і закордонних: Н. Г. Чумаченко, В. Д. Бакуменко, Ф. І. Хміль, А. О. Дєгтяр, Я.Г. Берсуцький, Ю. Г. Лисенко, В. Л. Петренко, Р. А. Фатхутдинов, С. Бир, Г. Саймон, М. Мескон, А Фойль, Ф. Тейлор, О. Уайт, Д. Дерлоу, Р. Л. Кіні, Х. Райфа, Альберт М., Хедоурі Ф та ін.
Результати дослідження можна буде використовувати на підприємстві ТОВ “Епіцентр К” для підвищення ефективності процесу розробки і прийняття рішень та для покращання його господарської діяльності .