Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Кадрова політика і управління трудовими ресурсами є однією з найважливіших соціально-економічних характеристик будь-якої організації, і особливу значущість даний аспект набуває в умовах ринкової економіки.
Кадрова політика – це сукупність принципів, методів, форм організаційного механізму з формування, відтворення, розвитку та використання персоналу, створення оптимальних умов праці, її мотивація та стимулювання. Кадрова політика визначає генеральну лінію і принципові настанови в роботі з персоналом на довготривалу перспективу. Розвиток організації значною мірою визначається її кадровою політикою.
Розвиток та вдосконалення кадрового потенціалу було та залишається одним із стратегічних потенціалів управління персоналом, оскільки ефективна діяльність і стабільність суспільства багато в чому залежить від якості роботи персоналу. Жодне підприємство, організація, фірма не може існувати без персоналу, тому розробка, реалізація та вдосконалення кадрової політики є найголовнішим питанням в системі управління організацією. Не достатньо лише розробити кадрову політику, треба ще й розробити найраціональніше співвідношення її елементів, визначити найефективніші шляхи та засоби її реалізації, що призведе до максимізації результату. Тому ця тема є актуальною.
Найбільш вагомий внесок у розробку проблеми формування кадрової політики внесли такі автори як Багрий Н.Л., Бізюкова И.В., Єгоршин А.П., Іванкіна Т.В., Кібанов А.Я., Крушельницька О.В., Магницька Е.В., Маслов Є.В., Медведь Л.А., Одегов Ю.Г., Пархімчик Є.О., Пашков А.С., Рубін Г.С., Старобинський Е.Є., Щьокін Г.В. та інші.
Метою дослідження є аналіз науково-методичних положень та обґрунтування практичних рекомендацій щодо удосконалення кадрової політики організації.
Основними завданнями, які поставлені для досягнення мети, є наступні:
дослідити теоретичні основи формування кадрової політики організації, зміст, цілі та фактори впливу на кадрову політику;
визначити напрямки і види кадрової політики;
розглянути методику формування кадрової політики організації;
проаналізувати та оцінити кадрову політику Нікопольського міськрайонного центру зайнятості;
розробити пропозиції щодо вдосконалення кадрової політики в Нікопольському міськрайонному центрі зайнятості.
Об’єктом дослідження є процес формування кадрової політики організації.
Предметом дослідження є теоретико-методичні та практичні аспекти формування кадрової політики.
Методи, що використовувалися під час дослідження: метод аналізу та синтезу – при вивченні теоретичних аспектів розвитку кадрової політики, економічного аналізу – при оцінці кількісних показників, графічний метод – при побудові рисунків та таблиць, статистичний метод – при вивченні статистичних даних.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативні акти України, монографічні праці вітчизняних та зарубіжних економістів. Репрезинтативно використано дані статистичних щорічників, інформаційно-аналітичних бюлетенів і оглядів, довідкову літературу. Нормативно-інформаційними джерелами дослідження також стали законодавство про державну службу, нормативні та звітні документи Нікопольського міськрайонного центру зайнятості.