Зразок роботи
1. Загальна характеристика ПАТ «Оболонь»
Публічне акціонерне товариство «Оболонь» (далі ПАТ «Оболонь») є єдиною українською пивоварною корпорацією, що входить до 30 найбільших пивоварних концернів світу. Самостійно проклавши шлях на західні ринки, ПАТ «Оболонь» першою у колишньому СРСР почала експортувати пиво за кордон. Історія корпорації бере початок у 1974 році, коли почався намив майданчика для будівництва броварні. Відкриття виробництва було приурочене до Олімпійських ігор 1980 року.
Невдовзі підприємство дало поштовх до формування найбільшої в Україні корпорації з випуску пива, слабоалкогольних та безалкогольних напоїв, мінеральної води. Свою назву завод отримав не відразу – лише у 1986 році – і завдячує нею однойменному району міста Києва. Слово «Оболонь» походить з часів Київської Русі – так називалися низькі прирічні луки.
Побудована за чеським проектом, пивоварня варила пиво, яке швидко набуло широкої популярності. У 1989 році «Оболонь» першою серед радянських підприємств розпочала експортні поставки хмільного напою до країн Європи та США. Пиво під торговою маркою «Оболонь» у всьому світі почали сприймати як традиційно українське пиво. Через чверть століття „Оболонь” перетворилася на знаний у світі бренд. Сьогодні люди на п’яти континентах асоціюють „Оболонь” з українським пивом №1.
...............
2. Характеристика організаційно-розпорядчих методів управління
ПАТ «Оболонь»
Важливими чинниками впливу керівництва ПАТ «Оболонь» на підлеглих є авторитет і влада. Психологічним підґрунтям авторитету керівництва ПАТ «Оболонь» є його компетентність, діловитість, ділова коректність тощо. Значну роль при цьому відіграють значущість його посади і можливості, які вона відкриває.
Що стосується джерел влади керівника ПАТ «Оболонь» над підлеглими, то до них можна віднести: чинне законодавство, межі посадової компетенції в організації; використання винагород (підвищення заробітної плати, встановлення премій, доплат, надання змоги використовувати у найзручніший час відпустки, виконувати цікавішу, бажанішу роботу); використання примусу (здатність отримати бажану згоду під тиском і страхом покарання, тобто доган, пониження у посаді, звільнення з посади, інколи фізичного насилля).
Формами примусу є критика, присутність керівника під час виконання роботи його підлеглими; референтна влада (базується вона на привабливих особистісних якостях керівника).
ПАТ «Оболонь» очолюване генеральним
..............
3. Характеристика адміністративно-розпорядчих методів управління
Адміністративно-розпорядчі методи управління ґрунтуються на таких індивідуальних та групових властивостях людей, як почуття обов'язку, відповідальності, дисципліни тощо.
Адміністративно-розпорядчі методи управління використовують у нерозривному зв'язку із соціально-психологічними методами. Сприйняття колективом адміністративних впливів залежить від його зрілості, від того, наскільки ці впливи доповнюються вирішенням соціальних завдань, враховують психологію людей, їх потреби.
Застосування адміністративно-розпорядчих методів управління передує економічним методам, оскільки для того, щоб використати останні, потрібно організаційно сформувати об'єкт управління та структуру управління.
У процесі функціонування господарської системи економічні методи реалізуються у формі адміністративно-розпорядчого впливу суб'єкта управління на об'єкт управління (через постанови, накази, розпорядження та ін.). Тісний зв'язок цих двох груп методів синтезує ефективний вплив управляючої підсистеми на керовану підсистему.
Усі адміністративно-розпорядчі методи управління умовно поділяють на методи організаційного впливу і розпорядчого впливу
...
Висновки
У контрольній роботі було розглянуто організаційно-розпорядчі методи управління на ПАТ «Оболонь».
Публічне акціонерне товариство «Оболонь» (далі ПАТ «Оболонь») є єдиною українською пивоварною корпорацією, що входить до 30 найбільших пивоварних концернів світу.
Важливими чинниками впливу керівництва ПАТ «Оболонь» на підлеглих є авторитет і влада. Психологічним підґрунтям авторитету керівництва ПАТ «Оболонь» є його компетентність, діловитість, ділова коректність тощо. Значну роль при цьому відіграють значущість його посади і можливості, які вона відкриває. Що стосується джерел влади керівника ПАТ «Оболонь» над підлеглими, то до них можна віднести: чинне законодавство, межі посадової компетенції в організації; використання винагород (підвищення заробітної плати, встановлення премій, доплат, надання змоги використовувати у найзручніший час відпустки, виконувати цікавішу, бажанішу роботу); використання примусу (здатність отримати бажану згоду під тиском і страхом покарання, тобто доган, пониження у посаді, звільнення з посади, інколи фізичного насилля). Формами примусу є критика, присутність керівника під час виконання роботи його підлеглими; референтна влада (базується вона на привабливих особистісних якостях керівника).
Структура ПАТ «Оболонь» формувалася довгі роки під впливом стратегії розвитку, що направлена на диверсифікацію виробництва, перехід на сировину власного виробництв..
...............