Зміст
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
1.1. Необхідність і суть управління організацією
1.2. Механізм управління організацією
РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ПП ГЛАДКИЙ
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.2. Аналіз системи управління підприємством
2.3. Існуючі проблеми управління на підприємстві
РОЗДІЛ 3. ВДОСКОНАЛЕННЯ МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ПП ГЛАДКИЙ
3.1. Обгрунтування заходів з підвищення ефективності управління підприємством
3.2. Система професійного розвитку персоналу
3.3. Система атестації персоналу
3.4. Мотивація персоналу
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
ВИСНОВКИ
На основі теоретичного огляду моделі загального управління підприємством в умовах ПП Гладкий можна зробити наступні висновки та пропозиції.
З теоретичних позицій управління являє собою особливий вид діяльності, який здатний перетворити неорганізований натовп в ефективну цілеспрямовану і продуктивну групу. Здійснити це можна лише через процес планування, організації, мотивації та контролю спільних дій.
Аналіз економічного потенціалу ПП Гладкий А.Г. дозволив зробити висновок, що в цілому господарська діяльність є економічно ефективною. Підприємство отримує валовий прибуток, якісний рівень використання ресурсів зростає, в результаті зростання обсягу діяльності спостерігається нарощування потенціалу підприємства.
Аналіз чисельності персоналу дав змогу пізнати, яка кількість фахівців необхідна для нормального функціонування підприємства. Аналіз показав, що організація забезпечена персоналом в повній мірі, але вакантних посад на сучасному етапі немає. Розрахувавши коефіцієнти плинності кадрів та інтенсивності плинності кадрів, зроблено висновок, що інтенсивність плинності кадрів не висока.
Оцінивши психологічний клімат в колективі, стало зрозумілим, що колектив незгуртований, працівники не спілкуються між собою і існує проблема неефективної праці через поганий клімат в колективі.
Рівень матеріальної мотивації праці персоналу ПП Гладкий А.Г. відповідає ринковому рівню та має тенденцію зростання. Проте відмічено, що заробітна плата працівників зростає не в залежності від особистої кваліфікації, кількості виконуваних завдань, якості їх виконання, а застосовується загальне однакове для всіх підвищення окладів і премій. На початку 2010 року у зв”язку зі зниженням обсягів продаж внаслідок кризових явищ в економіці, керівництво ПП Гладкий А.Г. прийняло рішення щодо впровадження антикризових інструментів управління персоналом з метою стимулювання персонал до підвищення своєї професійної компетенції і підвищення результатів роботи.
Було проведене опитування працівників ПП Гладкий з питань визначення пріоритетних напрямків вдосконалення управління підприємством.
За отриманими результатами опитування працівників ПП Гладкий А.Г., визначені основні заходи підвищення ефективності управління персоналом досліджуваного підприємства:
1. Побудова системи професійного розвитку персоналу.
2. Систематичне проведення атестації персоналу.
3. Підвищення ефективності системи мотивації персоналу.
На основі внесених пропозицій пропонується реорганізувати існуючу кадрову службу шляхом залучення додаткових працівників - менеджерів з персоналу.