Зміст
Вступ
1. Теоретичні питання структури управління організацією
1.1. Суть організаційних структур управління та принципи їх побудови
1.2. Порівняльна характеристика організаційних структур управління організацією
1.3. Фактори вибору організаційних структур управління
2. Дослідження організаційної структури управління ТОВ “Зоя”
2.1. Характеристика господарської діяльності підприємства
2.2. Аналіз організаційної структури управління ТОВ ‘’Зоя’’
2.3. Аналіз впливу характеру діяльності на розмір і внутрішню культуру організації
2.4. Основні аспекти організаційного процесу
2.5. Аналіз діяльності торгового відділу
2.6. Аналіз функцій маркетингу та торгової діяльності організа-ції
2.7. Вплив зовнішніх факторів на організаційну структуру управлін-ня ТОВ ‘’Зоя’’
3. Вдосконалення організаційної структури управління ТОВ ‘’Зоя’’
3.1. Заходи по вдосконаленню організаційної структури управ-ління ТОВ ‘’Зоя’’
Висновки
Список використаної літератури
1. При розгляді теоретичних питань розкрито сутність організаційних структур управління. Під структурою управління організацією розу-міється упорядкована сукупність взаємопов'язаних елементів, які знахо-дяться між собою в сталих відношеннях, що забезпечують їх функціону-вання і розвиток як єдиного цілого. Елементами структури є окремі робі-тники, служби та інші ланки апарату управління, а відношення між ними підтримуються завдяки зв'язкам, що прийнято поділяти на горизонтальні і вертикальні. Горизонтальні зв'язки носять характер погодження і є, як правило, однорівневими. Вертикальні зв'язки - це зв'язки підпорядкуван-ня, і необхідність в них виникає при ієрархічності управління, тобто. за наявності декількох рівнів управління. Крім того, зв'язки в структурі управління можуть носити лінійний і функціональний характер. Лінійні зв'язки відображають рух управлінських рішень і інформації між так зва-ними лінійними керівниками, тобто. особами, які повністю відповідають за діяльність організації або її структурних підрозділів, функціональні зв'язки мають відповідати лінії руху інформації і управлінським рішенням тим або іншим функціям управління.
2. Дослідження організаційних структур управління, та дослідження організаційних структур управління ТОВ “ Зоя”, слід відмітити, що існу-ють наступні типи організаційних структур: ієрархічний та органічний. Органічна структура, більш проста, має широку інформаційну мережу, менш формалізована. Управління в органічних структурах децентралізо-ване. Стосовно дослідження організаційної структури управління ТОВ “ Зоя” то, була сформована організаційна структура бюрократичного типу. По-перше, ієрархія управління для такої невеликої організації є досить розгалуженою, її ієрархічність визначається одним принципів побудови структури організації - визначенням ліній влади. При дослідженні ієрархії влади, було встановлено, що в даній організації існує три рівні управлін-ня, які детально розглядаються в третій частині роботи. Статус кожної посадової особи є чітко визначеним посадовими інструкціями де перед-бачені функціональні обов'язки, права та відповідальність, а також поря-док підпорядкування. Кожна посадова особа приймає рішення в межах своєї компетенції і функціональних обов'язків, але вона може проявити ініціативу, хоча напрямок ініціативи теж визначений посадовою інструк-цією.
3. На основі даних висновків автором було запропоновано вдоскона-лення організаційної структури управління ТОВ ‘’Зоя’’ за рахунок її спрощення. Його необхідно проводити шляхом перетворення лінійних структур в більш плоскі через скорочення штату по відділам, де існують посади в яких організація не має початкової потреби на сьогодні:
1. в торговому відділі необхідно скоротити посаду інструктора по експлуатації, виробничо технічним та організаційним питанням на який за списком знаходиться два чоловіки з місячним фондом за-робітної плати в 280 грн.;
2. в дільниці експедирування товарів необхідно скороти посаду ін-касатора з місячним фондом заробітної плати в 106 грн.;
3. в структурі управління організації існує група технології та якості, до якої входить два організатора оптово-роздрібної торгівлі які виконують такі ж функції ревізорів по місту Київ, як і організато-ри, що належать до торгового відділу. Скорочення даної групи знизить витрати організації на 295 грн. Щомісячно;
4. також необхідно скоротити робітників адміністративно - господа-рчого відділу, які зайняті на ремонтно будівельних роботах. В да-ний час організація не проводить будівництва і не має великої кі-лькості технічних засобів для проведення ремонтних робіт, а їх функції виконуються електромеханіком. Таке скорочення знизить витрати на 636 грн. щомісячно.
Також до штатного розкладу необхідно включити посаду маркето-лога та менеджера для проведення маркетингової стратегії, пошуку по-стачальників унікальних товарів і виконання функцій заступника дирек-тора.