Зміст
Вступ
Розділ 1 Теоретичні засади мотивації як функції менеджменту
1.1. Поняття мотивації
1.2. Класифікація та зміст мотиваційних теорій
1.3. Матеріальне стимулювання праці
Розділ 2 Практичні аспекти дослідження мотивації на підприємстві
2.1. Організаційно – економічна характеристика ВАТ „Молочний світ”
2.2. Застосування систем мотивації на підприємстві
2.3. Особливості матеріального стимулювання робітників підприємства
Розділ 3 Удосконалення системи стимулювання праці персоналу ВАТ „Молочний світ”
Висновки
Список використаної літератури
Мотивація - це управлінська діяльність, яка забезпечує процес спонукання себе та інших працівників на дії, спрямовані на досягнення особистих цілей або цілей організації. Мотивація потрібна для ефективного виконання робіт і реалізації управлінських рішень. Поза мотивацією ніяка цілеспрямована діяльність неможлива. Сучасні концепції мотивації можна поділити на дві групи: змістовні і процесійні. Кожна з цих теорій детально розглянута у пункті (1.2.) першого питання з використанням таблиць та різноманітних схем. Однією з найважливіших форм мотивації в організаціях є матеріальне стимулювання праці, яке являє собою процес формування і використання систем матеріальних стимулів праці та розподілу з/п відповідно до дії закону розподілу за кількістю і якістю праці.
Велику увагу у курсовій роботі було приділено саме практичному аспекту. З цією метою було обрано обєкт дослідження – відкрите акціонерне товариство „Молочний світ”. Предметом діяльності вище згаданого товариства є широке коло питань, що включає торгівельну діяльність як на території України так і за її межами.
В результаті аналізу виявлено, що товариство не досить повно використовує як матеріали так і моральне стимулювання праці. Не застосовується принцип забезпечення можливості підвищення заробітної плати за виконання практичних робіт; використовується почасова форма оплати праці, яка не є ідеальною; недостатньо врахована диференціація з/п в залежності від кваліфікації, знань, досвіду; не досить широко застосовується преміювання тощо. У використанні моральних стимулів виявленні такі недоліки, як відсутність дошки пошани; не практикується вручення похвальних листів та грамот; досить рідко застосовується керівником усна похвала та підбадьорювання. Незважаючи на недоліки, в останній час на товаристві спостерігаються позитивні зрушення у застосуванні методів стимулювання праці.
З метою ліквідації вище вказаних недоліків, я вношу певні пропозиції по вдосконаленню діяльності організації у напрямку використання матеріальних та моральних стимулів праці, кожна пропозиція супроводжується детальним обгрунтуванням. Для підвищення ефективності діяльності товариства я пропоную: введення системи надбавок за виконання найбільш відповідальних, важливих і потрібних трудових процесів у відповідний період часу на підприємстві; запровадження поєднання комбінованої та комісійної форм оплати праці; видача спеціальної надбавки працівникові за виконання функцій керівника; врахування необхідності забезпечення більшого розриву між розрядами і категоріями у найбільш активні роки трудової діяльності працівника; запровадження сходинок трудової активності в межах кожного розряду; впровадження одночасних винагород за особливі успіхи; пройти керівникові курси психолога; влаштування «куточка працівника»; застосування усної похвали та підбадьорення; використання вручення похвальних листів та грамот; застосування демократичного стилю управління тощо.
Я сподіваюсь, що використання вищеперерахованих пропозицій дозволить підприємству ширше використовувати потужності та підвищити ефективність управлінської праці, що сприятиме підвищенню прибутковості та добробуту працівників товариства.