Зміст
Вступ
Розділ 1 ризики, як економічна категорія, їх суть та основи оцінки
1.1 Економічний зміст та причини виникнення ризиків
1.2 Класифікація підприємницьких ризиків
1.3 Основні принципи та етапи управління ризиками
Розділ 2 практичні аспекти оцінки ризиків тов “торговий дім “фортекс”
2.1 Організаційно-економічна характеристика ТОВ “ТД “Фортекс”
2.2 Система оцінки ризиків та методи їх визначення на підприємстві
2.3 Аналіз ризиків підприємницької діяльності товариства
Розділ 3 оптимізація економічних ризиків в підприємницькій діяльості тов “тд “фортекс”
Висновки
Список використаної літератури
Товариство з обмеженою відповідальністю „Торговий Дім „ФОРТЕКС” було створено з метою задоволення потреб в його продукції (роботах, послугах), а також одержання прибутку від господарської діяльності в інтересах Учасників.
Основними видами діяльності ТОВ „ТД „ФОРТЕКС” є: оптова та роздрібна реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення, лікарсько-рослинної сировини, мінеральних вод, харчових домішок, косметичних товарів лікарського призначення, торгівельна діяльність у сфері оптової, роздрібної торгівлі та громадського харчування щодо реалізації до реалізації продовольчих і непродовольчих товарів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів; зовнішньоекономічна діяльність.
Аналіз показників фінансового стану ТОВ „Торговий Дім „ФОРТЕКС” за 2004-2006 рр. свідчить про покращення ступеня ліквідності та платоспроможності ТОВ „ТД „ФОРТЕКС” у 2006 р. в порівнянні з 2004-2005 р.р., проте зазначені показники не відповідають нормативному значенню, що вказує на неефективну структуру капіталу і велику кількість поточних зобов’язань підприємства. У 2006 році ТОВ „ТД „ФОРТЕКС” поступово стало втрачати свою фінансову незалежність, про що свідчать коефіцієнти фінансової стійкості та структури капіталу. Товариство залишається неприбутковим, на що вказують коефіцієнти рентабельності активів та рентабельності продажу.
Результати експертної оцінки підприємницьких ризиків, які супроводжують діяльність ТОВ „Торговий Дім „ФОРТЕКС” торгівельної галузі, свідчать, що найбільшу імовірність виникнення та високий ступінь впливу на господарську діяльність підприємства мають наступні ризикові ситуації: неотримання очікуваного прибутку та банкрутство підприємства (група фінансових ризиків); невідповідність термінів закупівлі продукції запланованим, погіршення якості продукції, збільшення кількості браку (група виробничих ризиків); порушення сприятливих термінів виходу на ринок, невідповідність товару потребам споживачів та основним конкурентним перевагам, збільшення цін на продукції (група маркетингових ризиків).
Узагальнена оцінка ймовірності виникнення усіх груп підприємницьких ризиків мікрорівня приблизно однакова (на рівні 0,5), але фінансові ризики є, за оцінкою експертів, найбільш імовірними та мають найбільший негативний вплив на діяльність ТОВ „Торговий Дім „ФОРТЕКС”.
Оскільки на ТОВ „ТД „ФОРТЕКС” існує дві великі проблеми – проблема збуту та оптимізації дебіторської заборгованості, на них потрібно звернути основну увагу. Проблему збуту можна вирішити через реалізацію продукції з негайною оплатою або із знижкою, потрібно знижувати собівартість продукції. Щодо дебіторів, потрібно вибрати найбільш доцільні строки платежів та форми розрахунків із споживачами (попередня оплата, з відстрочкою платежу, по факту відвантаження продукції). Доцільним є надання відстрочки платежу споживачам, бо за рахунок цього збільшується обсяг реалізації, тобто прибуток (для стимулювання збуту в умовах високої конкуренції), але можливе виникнення додаткових витрат по залученню короткострокових банківських кредитів для компенсації дебіторської заборгованості.
Таким чином, цілями зменшення ризику повинні бути:
- забезпечення ліквідності і платоспроможності підприємств на підставі оптимального поєднання власних і залучених джерел засобів;
- отримання прибутку і забезпечення відповідного рівня рентабельності, достатнього для задоволення всіх своїх потреб при здійсненні основної інвестиційної і фінансової діяльності.
Перелік графічного матеріалу
Рис.2.1. Структура управління ТОВ „Торговий Дім „ФОРТЕКС”
Таблиця 2.1 Показники платоспроможності (ліквідності) ТОВ «Торговий Дім «Фортекс» за 2004 – 2006 роки
Таблиця 2.2 Показники фінансової незалежності ТОВ «Торговий Дім «Фортекс» за 2004 – 2006 роки
Таблиця 2.3 Показники майнового стану ТОВ «Торговий Дім «Фортекс» за 2004 – 2006 роки
Таблиця 2.4 Показники ділової активності ТОВ «Торговий Дім «Фортекс» за 2004 – 2006 роки
Таблиця 2.5 Показники рентабельності ТОВ «Торговий Дім «Фортекс» за 2004 – 2006 роки
Таблиця 2.6 Ризики на за стадіями здійснення проекту
Таблиця 2.7 Основні чинники елементарних ризиків
Таблиця 2.8 Можливі негативні наслідки від дії чинників ризику
Таблиця 2.9 Оцінка впливу підприємницьких ризиків
Таблиця 2.10 Види ризиків і причини їх виникнення ТОВ „Торговий Дім „ФОРТЕКС”