Зразок роботи
РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ МЕНЕДЖМЕНТУ. ІСТОРИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ МЕНЕДЖМЕНТУ В УКРАЇНІ З ДАВНІХ ЧАСІВ ДО ОДЕРЖАННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
1.1 Поняття та роль менеджменту в сучасному світі
Проблемам з вивчення формування самого механізму менеджменту сьогодні приділяється значна увага. Використання досягнень науки і техніки, залучення нанотехнологій виводить країни до числа найбільш економічно та технологічно розвинених. Без вмілого управління жодна країна не може стати розвиненою, та й взагалі, не існує країни без управління, як і не існує жодної організації без власного менеджменту. Так що ж це таке «менеджмент»?
«Менеджмент - це процес планування, організації, керування та контролю організаційних ресурсів для результативного та ефективного досягнення цілей організації» [3].
«Менеджмент – цілеспрямований вплив на колектив працівників або окремих виконавців з метою виконання поставлених завдань та досягнення визначених цілей» [2, с. 8].
Існує ще багато тлумачень цього слова, але на мою думку вони не достатньо розкривають глибинний сенс поняття «менеджмент».
У спробі створити технологію з управління наука намагалася зробити передбачуваним і керованим мінливий світ бізнесу, та людей. Проте, роль невизначеності, тобто того, що не піддається управлінню і передбаченню, як була, так і залишається надзвичайно впливовою.
Досвідчений керівник рано чи пізно починає розуміти, що управління не є використанням набору методів, а це- безперервне вирішення питань, передбачити які не в силі жодна теорія. Тому менеджмент з галузі економіки переміщається в галузь психології, а з науки перетворюється на мистецтво.
Звідси випливає наступне визначення.
Менеджмент – це система одночасно і наукових знань, і мистецтва та досвіду приймати вдалі рішення (навіть за умов нестачі інформації) стосовно процесів планування, організації, мотивації та контролю діяльності організації з метою найкращого виконання встановлених завдань та досягнення запланованих цілей.
Хоча попри все менеджмент є наукою, бо, «по-перше, систематично вивчає явища, які можна згрупувати в різні теорії; по-друге, намагається на систематизованій основі зрозуміти, чому і як люди систематично працюють разом для досягнення певних цілей; по-третє, зробити ці системи співробітництва більш корисними для людства»[2, с. 9-10].