Зразок роботи
ВСТУП
Адміністративний менеджмент – напрям управлінських досліджень, ядром яких були спроби створити набір універсальних принципів управління, що дали б змогу на основі діагностики конкретної організації виробити напрями підвищення її ефективності.
Актуальність теми дослідження: система управління є дуже ефективною не лише тоді, коли керівники, які приймають управлінські рішення та встановлюють форми контролю, та працівники, які несуть відповідальність за виконання рішень, діють злагоджено, а й коли існують чіткі та чіткі взаємовідносини, які встановлюються між контрольними рівнями. Відсутність злагодженого механізму між усіма рівнями керування знижує ефективність управління всією системою. Запорукою успіху будь-якого підприємства в ринкових умовах господарювання є менеджмент. Існують різноманітні визначення цього поняття, що пояснює його універсальність і тісний зв’язок теорії з практикою, але для нашого дослідження цікавим є визначення менеджменту як виду управління, що передбачає розробку, моделювання та максимальне використання окремих елементів системи або системи в цілому.
Організація управління виробничим підприємством стає все складнішою, а кількість людей, які займаються управлінням, продовжує зростати. Управління компанією та організацією її роботи в ринковому середовищі вимагає професіоналізму та підготовки. Дотримання вимоги керованості підприємства – одна із найважливіших критеріїв оцінки ефективності її діяльності. Основним засобом адаптації бізнесу до небезпечних та швидко мінливих умов навколишнього середовища є «ефективна система управління з відповідним набором методів, засобів, стилів, що забезпечує формування та реалізацію оптимального варіанту розвитку господарюючого суб'єкта»
Метою роботи є удосконалення теоретичної бази та огляд практичного завдання щодо процесу менеджменту підприємства «Samsung».
Для досягнення поставленої мети були вирішені наступні завдання:
- досліджено теоретичні підходи до функцій менеджменту, його ефективності в системі управління підприємством.
- охарактеризовано діяльність приватного підприємства «Samsung».
- проаналізовано внутрішнє і зовнішнє середовище підприємства;
РОЗДІЛ 1
ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
1.1 Класична адміністративна школа а. Файоля
Класична яку ще називають адміністративною школою в управлінні, або школою адміністративно-бюрократичного підходу займає відрізок часу з 1920 по 1950 р. Родоначальником цієї школи вважається Анрі Файоль, французький гірський інженер, видатний менеджер-практик, один з основоположників теорії управління.
Автори, які вважаються творцями школи адміністративного управління мали безпосередній досвід роботи як керівників вищої ланки управління у великому бізнесі.
Представниками цієї школи були Анрі Файоль, Ліндау Урвік, Джеймс Д. Муні, Альфред П. Слоун, Кунц, О'Доннел, Лютер Гьюлик.
«Класики» намагалися поглянути на організації з точки зору широкої перспективи, намагаючись визначити їх загальні характеристики і закономірності.
Метою класичної школи було створення універсальних принципів управління. При цьому вона виходила з мети, що дотримання цих принципів, безсумнівно, приведе організацію до успіху.
Головний внесок А. Файоля в теорію управління стало те, що він розглянув управління як універсальний процес, що складається з декількох взаємопов'язаних функцій. До них належать такі функції: передбачення, планування, організація, координування, контроль. Файоль вважав, що адміністративна функція існує на будь-якому рівні організації, включаючи навіть робітників.
Файоль розробив принципи, застосовні, на його думку, до будь-якої адміністративної діяльності, виділивши найважливіший принцип: єдність командування і керівництва. На думку Файоля, для досягнення кожної цілі повинні бути відповідна програма і єдиний керівник. Порушення цього принципу призводить до неправильного розмежування функцій усередині організації.