Зміст
Задача 1
У звітному періоді на підприємстві виготовлено 700+10N готових виробів. Оптова ціна підприємства за кожний виріб 400+15N грн. Напівфабрикатів виготовлено на 110 тис.грн., з яких перероблено у своєму виробництві на суму 40 тис.грн., решта реалізовано на сторону. Вартість виготовленого спеціалізованого інструменту становить 30 тис.грн., з якого використано у своєму виробництві на суму 14 тис.грн., решта відпущено на сторону. Виконано робіт промислового характеру на 100 тис.грн. Залишки незавершеного виробництва склали: на початок звітного періоду 24 тис.грн, на кінець звітного періоду 38 тис.грн. Залишки готової продукції на складах підприємства складали на початок звітного періоду 44 тис.грн., на кінець звітного періоду 40 тис.грн. В звітному періоді надійшли кошти за відгружену в попередньому періоді продукцію на суму 70 тис.грн.
Визначити валовий оборот, внутрішньозаводський оборот, товарну продукцію, валову продукцію, реалізовану продукцію. Зробити висновки.
Задача 2
Повна первісна вартість основних виробничих фондів підприємства на початок року становила 72+2N млн. грн., а за відрахуванням зносу 56+2N млн. грн. Протягом року було введено в дію нових основних фондів у травні на 6 млн. грн. і в серпні на 7 млн. грн. Крім того в жовтні надійшли від інших підприємств основні фонди первісною вартістю 3 млн. грн., їх залишкова вартість 2 млн. грн. Вибуття основних фондів внаслідок зносу спостерігалося в липні на 5 млн. грн. і в жовтні на 4 млн. грн. (за повною первісною вартістю). Знос вибулих основних фондів склав 95%. Середньорічна норма амортизації 10%. Визначити річну суму амортизації основних фондів, наявність основних фондів на кінець року ( за повною первісною і за залишковою вартістю); коефіцієнт зносу основних фондів (на початок і кінець року);коефіцієнт придатності основних фондів (на початок і кінець року); коефіцієнт відновлення основних фондів; коефіцієнт вибуття основних фондів; фондоозброєність праці, якщо відомо, що середньооблікова чисельність робітників 510 чол. Зробити висновки.
Задача 3
У звітному році середньооблікова чисельність працівників фірми склала 100+5N осіб, а робочий час (в днях) в розрахунку на одного працівника розподілився таким чином:
Календарний фонд часу 365 днів
Кількість неробочих днів:
- святкових 10
- вихідних 104
Неявки на роботу:
- чергові відпустки 28
- відпустки на навчання 1,7
- відпустки в зв'язку з вагітністю і пологами 1,4
- через хворобу 3,9
- інші неявки, дозволені законом 3,1
- невиходи з дозволу адміністрації 1,3
- цілоденні простої 0,9
- прогули 4,0
Скласти звітний і плановий баланс робочого часу (в людино-днях) з урахуванням наступних змін у плановому році: відпустки на навчання зменшаться на 10% і невиходи з дозволу адміністрації зменшаться на 2%;
Визначити звітні і планові: календарний, табельний і максимально можливий фонди часу (в людино-днях) і коефіцієнти їх використання; структуру максимально можливого фонду.
Зробити висновки.
Задача 4
Є такі дані по підприємству:
Показники Звітний період За планом
Виготовлено товарної продукції, тис.грн. 8900+100N 14000+100N
Відпрацьований робітниками час, людино-днів 24325 31075
Відпрацьований робітниками час, людино-годин 168433 242036
Середньооблікова чисельність робітників, осіб 1030 1190
Визначити: середню тривалість робочого дня, середню кількість робочих днів у місяці, середньогодинну, середньоденну, середньомісячну продуктивність праці одного робітника у звітному періоді та за планом. На яку величину (в %) планується зміна цих показників у порівнянні зі звітним періодом?
Зробити висновки.
Задача 5
Визначте прибуток від реалізації одиниці продукції та прибуток від реалізації всього обсягу продукції, а також рентабельність продукції у звітному періоді і за планом на основі таких даних:
Показники Одиниці виміру Періоди
звітний плановий
Обсяг виробництва шт. 2000+10N 2400+10N
Ціна одного виробу грн. 90 90
Собівартість одного виробу грн. 70 61
На скільки відрізняються заплановані показники від звітних?
Зробити висновки.