Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. В сучасних умовах господарювання, особливо за умов фінансової кризи та соціально-політичної нестабільності, перед вітчизняними підприємствами стоїть складне завдання забезпечення їх сталого та ефективного функціонування. Для вирішення даного завдання підприємствам необхідно докладати значних організаційних зусиль, що супроводжуються фінансовими, матеріальними, моральними та іншими витратами.
За таких умов гостро виділяється проблема відсутності ефективного механізму управління підприємницькими ризиками та забезпечення відповідного рівня їх економічної безпеки. З огляду на це, постає потреба розробки певного механізму, який дозволив би найраціональнішим (з огляду на поставлені підприємством цілі) способом враховувати ризики, при прийнятті та виконанні господарських рішень. Розробка такого механізму, розширення і поглиблення його змісту, обґрунтування структури побудови та взаємодії всіх елементів і підсистем забезпечення його функціонування дозволять поліпшити показники роботи не лише кожного окремого підприємства, а й галузі у цілому, що, у свою чергу, дасть поштовх до зростання економіки держави.
Дослідженням питання ризиків діяльності у підприємницькій діяльності підприємств займається ціла низка провідних вітчизняних та зарубіжних науковців: І. В. Артищук, Г. Л. Бродецкий, Д. А. Гусев, Е. А. Елин, В. М. Гранатуров, М. І. Диба, С. С. Діденко, О. Б. Жихор, Ю. С. Балясна, І.В. Литовченко, С. К. Харічков та інші.
Мета і завдання кваліфікаційної роботи. Метою дослідження у роботі являється аналіз теоретико-методологічних аспектів формування механізму управління підприємницькими ризиками на підприємстві.
Згідно поставленої мети сформовано наступні завдання дослідження у роботі:
визначити економічний зміст підприємницьких ризиків та їх класифікацію;
розглянути методи управління підприємницьких ризиками та їх страхування;
розглянути механізми управління підприємницьких ризиками;
навести фінансово-економічну характеристику ПрАТ «Золоті ворота»;
виконати аналіз підприємницьких ризиків у ПрАТ «Золоті ворота»;
оцінити ефективність механізму управління підприємницькими ризиками у ПрАТ «Золоті ворота»;
навести шляхи удосконалення механізму управління підприємницькими ризиками на ПрАТ «Золоті ворота»
визначити роль хеджування у системі мінімізації фінансових ризиків на ПрАТ «Золоті ворота».
Об’єкт і предмет кваліфікаційної роботи. Об’єктом дослідження кваліфікаційної роботи є підприємницькі ризики .
Предметом дослідження – механізм управління підприємницькими ризиками у ПрАТ «Золоті ворота».
Методи дослідження. У процесі написання кваліфікаційної робити було використано такі методи як системно-структурний для класифікації фінансових ризиків, проблемно-цільовий для визначення сутності підприємницьких ризиків, метод порівняння для виявлення тенденцій зміни величини показників діяльності підприємства , методи аналізу та синтезу та правовий метод, для дослідження нормативно-правової бази фінансових ризиків.
Інформаційна база дослідження. Теоретичну основу дослідження складають наукові публікації та монографічні видання вітчизняних і закордонних учених, нормативно-законодавчі акти України й інших країн, матеріали наукових конференцій і досліджень, звіти та аналітичні матеріали відповідних державних органів, фінансова та статистична звітність підприємства..
Наукова новизна одержаних результатів полягає в розробці напрямів вдосконалення механізму управління підприємницькими ризиками на підприємстві.