Зразок роботи
Постановка проблеми. Одним з основних факторів успішного функціонування промислових підприємств, організацій торгівлі та сфери послуг в сучасній економіці є скорочення витрат, пов’язаних з доставкою вантажів. Дана обставина визначила необхідність виділення діяльності транспортно-експедиційних організацій як невід’ємної частини транспортно-логістичної системи. В якості основного завдання транспортно-експедиційних організацій виступає пошук найбільш оптимального для замовника варіанту доставки вантажу.
Таким чином, актуальність роботи обумовлена потребою підвищення ефективності діяльності транспортно-експедиційних організацій в сучасних економічних умовах.
В процесі написання роботи була використана наступна інформаційна база дослідження: навчальні посібники, присвячені теоретичним аспектам логістики, таких авторів, як П.М. Альдертонн, Б. А. Анікін,
А. М. Гаджинський, Н.Р. Каменєв, Дж.М. Кейнс, П.Х. Ліндерт, В. Д. Секерін, А. А. Яшин і т. д., праці вчених, що займаються питаннями оптимізації діяльності транспортних та транспортно-експедиційних організацій, зокрема, таких авторів, як А. С. Балалаєв, В.М. Боровський, П.Г. Бунича, М.М.Бурмистрова, В.В.Винникова, А. М. Голубчик, А. С. Елларян, Ю. А. Коскіна, М.І. Котлубай, В.І. Краєва, А.А. Міхин, В. І. Моргунов, В.С. Нємчиков, М.В. Пеньшин, Ю.В. Пічугіна, К. І.Плужников, Н.Т. Примачов, Ю.М. Приходько, А.Н. Раховецький, А.П. Румянцева, С. Є. Сханова та ін. Також були використані навчально-практичні посібники, фінансова документація організації, статті з журналів, відомості на сайтах в Інтернеті. Вивчена законодавча і нормативна база, яка відноситься до діяльності транспортно-експедиційних організацій.
Метою роботи є дослідження шляхів вдосконалення міжнародних транспортно-логістичних послуг підприємства ГК «Неоліт».
Об’єкт дослідження – транспортно-логістичне обслуговування ГК «Неоліт».
Предмет дослідження – шляхи вдосконалення міжнародних транспортно-логістичних послуг підприємства ГК «Неоліт».
Для досягнення мети необхідно виконати наступні завдання:
1) Розглянути сутність міжнародних транспортно-експедиційних послуг та їх характеристику;
2) Визначити особливості надання міжнародних транспортно-експедиційних послуг;
3) Надати характеристику підприємства ГК «Неоліт»;
4) Дослідити фінансово-господарську діяльність ГК «Неоліт»;
5) Проаналізувати ефективність транспортно-логістичних послуг ГК «Неоліт»;
6) Розширити ряд послуг компанії за рахунок здійснення мультимодальних перевезень;
7) Економічно обґрунтувати створення міжнародного логістичного центру у вузлі Чоп-Захонь.
Методи дослідження. Теоретико-методологічною основою роботи є фундаментальні положення економічної теорії, міжнародної економіки, праці вітчизняних і зарубіжних учених щодо дослідження формування та розвитку міжнародних транспортних, у тому числі експедиційних мереж. Дослідження ґрунтується на діалектичному методі пізнання та системному підході. Основні наукові результати одержано з використанням комплексу загальнонаукових і спеціальних методів дослідження, а саме: теоретичного узагальнення, індукції та дедукції; системного аналізу та синтезу. У другому та третьому розділі роботи використано ретроспективний аналіз, методи економіко-статистичного та фінансового аналізу.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у тому, що набуло подальшого розвитку трактування міжнародних транспортно-експедиційних послуг, що дозволяє ґрунтовніше зрозуміти сутність поняття для розроблення заходів з підвищення його ефективності. Систематизовано проблемні аспекти діяльності компанії, які пов’язані із вдосконаленням транспортно-експедиційних послуг, що дозволить розробити шляхи підвищення їх ефективності. Вдосконалено шляхи підвищення ефективності надання міжнародних транспортно-експедиційних послуг на підприємстві.
Практичне значення дослідження полягає в тому, що результати роботи можуть бути використані у діяльності ГК «Неоліт» для удосконалення логістики міжнародних перевезень. Практична значимість роботи полягає в можливості практичного використання отриманих результатів у діяльності транспортно-експедиційних організацій, що дозволить подібним організаціям більш ефективно функціонувати в сучасній економіці. Дана робота може становити інтерес для керівників організацій, діяльність яких пов’язана з логістикою.
Робота виконана на 68 сторінках, містить 25 рис., 18 табл., 8 формул, 2 додатки. Перелік використаної літератури складає 43 джерела.