Зразок роботи
Вступ
Торговельно-економічні відносини між Україною та Румунією (1 півріччя 2011 р.): За даними Міністерства економіки, торгівлі та ділового середовища Румунії станом на 31.07.2011 р. загальний обсяг товарообігу між Україною та Румунією становив:
– 1354,3 млн. дол. США (січень – липень 2010 р. – 689,4 млн. дол.),
–з якого експорт – 671,9 млн. дол. (січень–липень 2010р. – 314,15 млн. дол.),
–імпорт – 682,4 млн. дол. (січень-липень 2010 р. – 375,25 млн. дол.).
У порівнянні з аналогічним періодом 2010 року в цілому товарообіг збільшився на 96,5%, з якого експорт на 114 %, імпорт на 82%.
Торговельне сальдо склало 10,5 млн. дол. на користь Румунії (січень-липень 2010 р. – сальдо 61,1 млн. дол. на користь Румунії).
За 11 місяців 2011 року експорт склав 890 859,5 тис. дол. США (+47% до відповідного періоду 2010 р.)
Основними статтями українського експорту до Румунії були:
недорогоцінні метали та вироби з них (чавун, феросплави, напівфабрикати із заліза та нелегованої сталі, стальний прокат),
мінеральні продукти (залізна руда та залізорудні концентрати, вугілля, нафта та нафтопродукти),
продукція хімічної промисловості (карбід, етилен, вінілхлорид, метиловий спирт, добрива),
деревина та вироби з дерева.
Останнім часом нарощується експорт сільськогосподарської продукції, особливо жирів та олії, текстильних матеріалів, електричних машин, пластичних мас, взуття, виробів зі скла та кераміки.
Збереження існуючих позицій українського експорту у традиційних напрямках вимагає від експортерів наближення до споживачів, тобто реалізацію металопродукції, хімічної продукції тощо через дилерські мережі, укладення довгострокових контрактів, постачання невеликих партій продукції (особливо це стосується спеціальних сталей, прокату кольорових металів), реалізацію металопродукції у вигляді напівфабрикатів (металоконструкції, заготовки тощо).
Основними статтями українського імпорту з Румунії у січні-липні 2011 р. були мінеральна та хімічна продукція, електричні машини та обладнання, металопродукція.
Основні товари українського експорту в країну, тис. дол. США:
· 72 чорнi метали – 463 664 (52%)
· 26 руди, шлаки і зола – 114 169 (13%)
· 64 взуття – 59 300 (7%)
· 44 деревина і вироби з деревини – 50 566,5 (6%).
За даними Держкомстату, станом на 01.12.2011 Румунія займає 15 місце серед країн експорту української продукції.
Висновок
Стан міжнародної співпраці митної служби Румунії та митної служби України
3 вересня 2011 року у Кишиневі відбулася тристороння зустріч керівників митних органів Румунії, України та Республіки Молдова. За підсумками переговорів керівник Національного митного управління Румунії Віорел Коменіце, голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік та генеральний директор Митної служби Республіки Молдова Тудор Баліцкій підписали Спільну декларацію про тристоронню митну співпрацю.
Зустріч керівників митних відомств України, Молдови та Румунії, в ході якої і був підписаний документ, відбулася з нагоди 20-річчя створення митної системи Республіки Молдова. Організатор зустрічі керівник молдовської митної служби підкреслив, що це перша тристороння зустріч керівників митних відомств Р.Молдова, Румунії та Україні. Він зазначив, що в її рамках було прийнято рішення регіонального значення щодо початку митного співробітництва у тристоронньому форматі за трьома напрямами: боротьба з правопорушеннями, полегшення вантажних перевезень та обмін досвідом в рамках європейських програм.
Керівник Національного митного управління Румунії Віорел Коменіце говорячи про важливість Спільної декларації наголосив на тому, що митні відомства трьох країн ефективно функціонують, а підписання цього документу лише поліпшить співпрацю. Він підкреслив особливі відносини з митними структурами Р.Молдова, уточнивши, що в 2010 році були закладені основи двостороннього співробітництва, які можна вважати прикладом. Віорел Коменіце висловив готовність Бухареста поділитись досвідом з Києвом та Кишиневом в тому, що стосується наближення до європейських стандартів.
У свою чергу, голова Держмитслужби України Ігор Калєтнік зазначив, що сьогодні можна говорити про значні результати, досягнуті сторонами у митній сфері, додавши, що зустріч керівників митних служб трьох сусідніх країн стала логічним продовженням двосторонніх зустрічей між митними адміністраціями України та Молдови в Могилів-Подільському в червні та України і Румунії в Чернівцях в липні 2011 року. У результаті цих зустрічей були укладені міжвідомчі двосторонні угоди про митну співпрацю і взаємодопомогу в сфері боротьби з правопорушеннями і спрощення вантажних перевезень.
«Досягнуті під час цих зустрічей домовленості спрямовані на спрощення процедур митного контролю та створення комфортних умов для перетину кордонів громадянами наших держав. Одним з конкретних прикладів високого рівня співпраці є обмін попередньою інформацією між митними службами України та Молдови. Досягненнями наших служб у сфері інформаційного обміну зацікавились митні адміністрації інших країн. У той же час, для нас буде цінним досвід митної служби Румунії як держави-члена Європейського Союзу, особливо щодо приведення національного законодавства і практики його застосування у відповідність із нормами ЄС» - сказав Ігор Калєтнік.
Наприкінці липня в ході двосторонньої зустрічі в Чернівцях було підписано низку угод між Державною митною службою України та Національною митною адміністрацією Румунії. Досягнуті домовленості спрямовані на прискорення розвитку економічних відносин двох країн, розбудову прикордонної інфраструктури та розвиток транзитного потенціалу області. Водночас вони дозволять громадянам двох країн швидко перетинати кордон та сприятимуть ефективній взаємодії митних відомств під час проведення Євро-2012 та в боротьбі з контрабандою. Станом на сьогодні товарообіг з Румунією зріс на майже 75%, перевищивши в першому півріччі 2011 року 1 млрд. дол. США. (Василь Каптару).