Зразок роботи
1.1. Загальна структура ДФС
Організаційна система ДФС України складається з двох структурних рівнів: центрального та місцевого (регіонального). До центрального рівня відноситься апарат ДФС України, до місцевого (регіонального) – територіальні підрозділи ДФС України на місцях, які відповідно до територіального поділу України функціонують в обласних (регіональних), районних центрах країни.
До організаційної структури апарату ДФС України належать: інститут керівництва ДФС України (голова ДФС України та дві штатні посади його заступників); 27 департаментів та головних управлінь, що діють на правах департаментів ДФС України; 90 управлінь ДФС України (структурних складових департаментів); 296 відділів ДФС України (структурних складових управлінь та окремих департаментів (головних управлінь), управлінь). Всього у кількості 2 тис. 185 шт. од. Зазвичай до цієї організаційної структури апарату ДФС України можливо віднести й колегіально-дорадчі органи ДФС України, наприклад, Раду з кадрових питань ДФС України [4], групу радників ДФС України [5] тощо. Але вони є додатковими або другорядними елементами центрального рівня організаційної системи ДФС України.
1.2. Структура територіальних органів ДФС у Дніпропетровській області
Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області мають наступну структуру:
- Головне управління ДФС у Дніпропетровській області;
- Дніпропетровська митниця ДФС.
1.2.2. Відомості про Дніпропетровську митницю ДФС: структура та розподіл обов’язків між керівництвом
Дніпропетровська митниця є митним органом, який у зоні своєї діяльності забезпечує виконання завдань, покладених на органи доходів і зборів.
Дніпропетровська митниця є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк із зображенням Державного Герба України та із своїм найменуванням і діє відповідно до Конституції України, Митного Кодексу України, інших нормативно-правових актів та на підставі положення, яке затверджується наказом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Митниця є територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і підпорядковується йому. Місце розташування та зона діяльності Дніпропетровської митниці визначаються Державною митною службою України.
Дніпропетровська митниця розташована за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Горького, 22. Зоною її діяльності є Дніпропетровська область.
Зоною діяльності Дніпропетровської митниці є Дніпропетровська область. Дніпропетровська митниця є внутрішньою митницею. Пропуск через митний кордон України здійснюють 2 пункти пропуску (в тому числі 2 міжнародних аеропортів).
Штатна чисельність митниці 479 осіб. Митне оформлення здійснюють 261 особа: м/п «Дніпропетровськ-аеропорт» – 46, м/п «Дніпродзержинськ» - 12, м/п «Кривий Ріг» - 68, м/п «Нікополь» – 17, м/п «Новомосковськ» – 7, м/п «Дніпропетровськ-транспортний» - 11, м/п «Павлоград» - 5, м/п «Дніпропетровськ-південний» - 20, м/п «Дніпропетровськ-лівобережний» – 22, м/п «Дніпропетровськ-річпорт» - 13, м/п «Дніпропетровськ-індустріальний»- 11, м/п «Дніпропетровськ-Ліски» - 29.
Результати діяльності Дніпропетровської митниці ДФС
В регіоні більше 700 промислових підприємств металургійної, машинобудівної, хімічної та добувної галузей.
Товарні потоки такого індустріального центру спрямовані в основному на поставку сировинної складової.
Учасники торгівлі:
- Найбільші імпортери:
- ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг»
- ПАТ «Нікопольський завод феросплавів»
- Заводи корпорації «ІНТЕРПАЙП»
- ТОВ «Вента ЛТД»
- Найбільші експортери:
- ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг»
- ТОВ «Інтерпайп Україна»
- Південний гірничо-збагачувальний комбінат
- ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського»
- ПАТ «Дніпровагонмаш».
Регіон – експортноорієнтований (чорні метали та вироби з них, руди, шлаки).
Основні торгові партнери – Росія, Китай, Німеччина, Польща.
Головним питанням у роботі Дніпропетровської митниці залишається виконання показників, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України».
Аналіз показників роботи Дніпропетровської митниці ДФС за І півріччя 2019 року в порівнянні з І півріччям 2018 року вказує на наступні тенденції. У звітному періоді загальна кількість оформлених митних декларацій (далі - МД) збільшилась на 11,92 %. Було оформлено 90 529 шт. МД (серед яких: 38 867 експортних МД та 42 206 імпортних) проти 80 886 шт. МД за І півріччя 2018 року (серед яких: 38 702 експортних МД та 34 613 імпортних).