Трансформація митної політики України в умовах глобалізації та лібералізації міжнародної торгівлі (ID:833403)
Зміст
З М І С Т Стор.
ВСТУП......................................................................................................... 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ МИТНОЇ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ……………………………………………
6
1.1. Зміст та поняття митної політики: принципи її реалізації……….. 6
1.2. Глобалізація та лібералізація як фактори впливу на ринок міжнародної торгівлі……………………………………………………
11
РОЗДІЛ 2. МИТНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ: СУЧАСНА ТРАНСФОРМАЦІЯ……………………………………………………..
18
2.1. Аналіз діяльності ДМСУ в процесі реалізації митної політики в Україні……………………………………………………………………...
18
2.2 Оцінка ефективності трансформації митної політики в контексті економічного зростання національної економіки та міжнародної торгівлі……………………………………………………………………..
27
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ………………………………………… 3.1 Зарубіжний досвід використання сучасних заходів митної політики та адаптація його в Україні ………………………………......
37
37
3.2 Проблеми митної політики на сучансому етапі…………………….. 43
3.3 Напрями удосконалення митної політики України в умовах глобалізаційних і лібералізаційних процесів міжнародної торгівлі….
50
ВИСНОВКИ.............................................................................................. 57
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ............................................... 59
ДОДАТКИ................................................................................................... 66
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Євроінтеграційні процеси сьогодні мають місце у багатьох сферах розвитку України. Важливим елементом входження нашої держави у європейський простір є уніфікація та трансформація митної політики. В умовах глобалізації та лібералізації міжнародної торгівлі саме митне регулювання покликане забезпечити оптимальне співвідношення експортно - імпортних операцій, активізувати ефективні інструменти державного регулювання.
Митна політика належить до найважливіших державних політик, яка історично виникла з розвитком міжнародної торгівлі. Завдяки процедурам оподаткування вона виконує важливу роль у зовнішньоекономічній діяльності країни, адже надходження коштів від адміністрування митних платежів є одними з основних джерел наповнення дохідної частини державного бюджету.
Досвід багатьох країн світу показує, що формування митної політики в умовах глобалізації та лібералізації міжнародної торгівлі є складним процесом. Його ефективна реалізація можлива лише з урахуванням системного підходу та тенденцій розвитку міжнародних відносин і зв’язків, а недостатній рівень міжнародного співробітництва в цій сфері може істотно знизити очікуваний ефект і не буде корисним ні для конкретної держави, ні для світової спільноти. Більше того, нині невідповідність організації та функціонування системи митних органів міжнародним стандартам і вимогам негативно впливає на ефективність реалізації вітчизняної митної політики в умовах глобалізації та лібералізації міжнародної торгівлі.
Саме тому комплексне дослідження трансформації митної політики України в умовах глобалізації та лібералізації міжнародної торгівлі, нині набуває виняткової гостроти й актуальності.
Стан і ступінь розробки проблеми в спеціальній літературі. Дослідженню митної політики присвячені праці таких вітчизняних науковців, як: Волошиної А.С., Гармаша Є. В., Глухої Г.Я., Голинського Ю. О., Гребельника О.П., Кулікової Д.М., Мокія А. І., Мужева О.О., Онищенка В. П., Пашка П. В., Стасюка Н.В., Угрина, В. В.,Шевчука С. В., та інших.
У працях зазначених і інших авторів тією чи іншою мірою порушувались окремі аспекти проблематики визначення системи принципів державного фінансового контролю (митного, податкового, бюджетного тощо). Водночас цілісного дослідження трансформації митної політики України в умовах глобалізації та лібералізації міжнародної торгівлі дотепер не проводилось. Цим підтверджується актуальність, теоретичне і практичне значення проблематики обраного автором дослідження.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є теоретико - практичне обґрунтування та розробка пропозицій стосовно удосконалення митної політики держави в умовах глобалізації та лібералізації міжнародної торгівлі
Інші роботи з даної категорії: