Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку держава активно проводить зовнішньоекономічну діяльність (далі – ЗЕД), що спрямована до світової економічної співдружності. Ключовим елементом розробки правового підґрунтя державного регулювання ЗЕД є митне регулювання. Виконання державних завдань у напрямі митного регулювання покладено на економічні інститути, серед котрих необхідно виділити інститут митних режимів, який є одним із ключових в даній галузі економіки.
Інститут митного режиму є складним утворенням, що являє собою комплекс взаємопов’язаних норм, які відповідно до заявленої мети переміщення товарів через митну територію держави, визначають митну процедуру щодо даних товарів,, встановлення їх статусу, умов оподаткування та застосування після митного оформлення, а також вимог до товарів, що можуть бути поміщені під вибраний вид митного режиму.
Державою встановлюються відповідні митні режими переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон, стягуються митні платежі, затверджуються митні правила, проводяться і інші види управлінської діяльності та регулювання, які охоплюють поняття митної політики.
Раціональне застосування митних режимів призводить до підвищення інтенсивності надання послуг у сфері митних відносин, збільшення товарообігу через митну територію України та поліпшення економічного становища загалом. Тому дослідження використання митних режимів і їх значення під час надання послуг у сфері митних відносин в умовах економічного розвитку є актуальною проблемою сьогодення.
Актуальність дослідження використання митних режимів при наданні послуг у сфері митних відносин зумовлена також і тим, що ця категорія у вітчизняних джерелах та національному законодавстві не є чітко визначеною. Із набранням чинності Митного кодексу України (далі – МКУ) від 2012 р. виявилася відсутність надійної системи нормативно - правових актів стосовно порядку переміщення товарів і транспортних засобів через митну територію України із використанням конкретних митних режимів, більше того ці нормативно - правові акти містять дуже цілу низку колізій, що обумовлює проблеми у застосуванні митних режимів.
Особливо важливим у процесі реформування митного законодавства стає дослідження застосування митних режимів в умовах інтеграції до ЄС, адже саме митні режими визначають порядок переміщення товарної продукції і транспортних засобів через митну територію України.
Ступінь дослідження та актуальність теми курсової роботи. Для того, аби здійснити вичерпний аналіз сучасного стану застосування митних режимів при наданні послуг у сфері митних відносин, необхідно визначити ступінь дослідження даного питання різними науковцями. Дане питання розглядали у своїх працях такі науковці, як Бережна К.В., Бобрижна Г.В., Годяк А.І., Ганас Л. М., Лемеха Р.І., Мельник М.В., Мельник Т.М., Найденко О. Є., Осадча Н.В., Прус Л. Р., Сабадаш, Д. О., Співак І.В., Ситник Н.С та інші. У працях науковців були висвітлені такі аспекти даної проблематики, як сутність, основні елементи, мета застосування митних режимів.
Незважаючи на доволі розгорнуте висвітлення проблемних питань застосування митних режимів у працях науковців, декотрі питання залишаються в неповній мірі дослідженими, а саме невирішеним є питання пошуку шляхів реформування українського митного законодавства відповідно до норм Євросоюзу. Також у системі митної справи України невирішеними є протиріччя, нелогічність, відсутність належної прозорості та спрощення у законодавчих нормах, що регулюють сферу митних режимів.