Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Як засвідчує світовий досвід, забезпечення економічної безпеки і особливо митної безпеки є запорукою незалежності країни, умовою стабільності, ефективної діяльності та соціального рівня життя населення. Це можна пояснити тим, що економіка є важливим аспектом діяльності суспільства, держави та особистості, тому без оцінки життєздатності економіки поняття національної безпеки не відображатиме повною мірою можливі зовнішні чи внутрішні загрози. Тому забезпечення економічної безпеки та її складових є одним із найважливіших національних пріоритетів.
Важливу роль у забезпеченні митної безпеки відіграють митні органи, як елемент економічної безпеки країни, який відіграє значну і водночас специфічну роль у процесі митної діяльності. Тому митна політика стає важливим фактором як у розвитку економічних відносин усередині країни, так і в розвитку зовнішньоекономічної діяльності. Водночас митне та зовнішньоекономічне митне регулювання є одними з найважливіших регуляторів економічної політики. Ефективне митно-тарифне регулювання є необхідною умовою продовження комплексної митної політики, а також вирішення завдань митних органів щодо захисту митної безпеки та економічних інтересів країни.
Актуальністьта його практичне значенняТема пояснюється тим, що правоохоронна діяльність митних органів ще недостатньо досліджена, під час здійснення цієї діяльності виникає багато проблем, пов’язаних із забезпеченням економічних інтересів.
Аналіз останніх досліджень і публікацій.Праці вчених-юристів С. В. Ківалової, Б. А. Кормича, В.Я. Настюк, П.В.Пашка, С.М.Перепьолкіна, К.К.Сандровський, економісти - І.Г.Бережнюк, Е.А.Стінг, В.М.Мельник, В.І.Мунтіян, К.І.Новікова, Т.В.Паентко, П.Т.Саблуко, В.М.Федосов та інші провідні вчені.Проте слід зазначити, що окремі теоретико-методологічні питання забезпечення митної безпеки залишаються невирішеними. Вирішення конкретних проблем веде до подальших наукових досліджень.
Цілі та завдання дослідження.Мета курсупрацюватитеоретично обґрунтовано шляхи реалізації митної безпеки держави як елемента гарантування економічної безпеки, при якому з мінімальними витратами можна досягти максимальної ефективності, а також розроблено практичні рекомендації та пропозиції щодо підвищення рівня митної безпеки.