Організація міжнародного посередництва на зовнішніх та внутрішніх ринках (ID:1125686)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ПОСЕРЕДНИКІВ У МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ 5
1.1. Сутність та види торговельно-посередницьких операцій 5
1.2. Організація діяльності торгівельно-посередницьких підприємств 8
1.3. Методика оцінки ефективності посередницької діяльності у міжнародному бізнесі 15
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ РОБОТИ ПОСЕРЕДНИКІВ МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ В СВІТІ ТА В УКРАЇНІ 18
2.1. Оцінка діяльності посередників у міжнародному бізнесі 18
2.2. Підвищення ефективності діяльності посередників у міжнародному бізнесі в Україні 22
2.3. Аналіз та оцінка ефективності діяльності посередницької компанії «СЕА Електронікс» на ринку Україні 24
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ПОСЕРЕДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВ «СЕА ЕЛЕКТРОНІКС» 30
3.1. Виявлення шляхів подальшого розвитку діяльності посередників міжнародного бізнесу в Україні 30
3.2. Пошук шляхів підвищення ефективності діяльності компанії «СЕА Електронікс» на ринку України 34
ВИСНОВКИ 45
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: 49
Зразок роботи
ВСТУП
Торговельно-посередницька діяльність – явище доволі поширене на міжнародних і внутрішніх ринках. В таких країнах, як Великобританія, США, Японія, Німеччина, Швеція на частку посередників приходиться до половини обороту товарів та послуг. В Україні торговельно-посередницька діяльність розвивається досить суперечливо: з одного боку – лібералізація торгівлі, розширення зовнішньоекономічних зв’язків, роздробленість і віддаленість постачальників і покупців, ускладнення комерційних операцій об’єктивно потребують прискореного формування інституту торгових посередників як елементу інфраструктури товарного ринку; з іншого – недосконалість нормативної бази, низький професійний рівень посередників, загальне недовір’я стримують процес формування посередницьких структур, заганяє їх діяльність в «тінь».
В зв’язку з цим особливої актуальності набувають питання сутності змісту посередництва в умовах міжнародної та національної економік, форми проявлення, а також механізму регулювання торговельно-посередницької діяльності.
Сутність торгового посередництва у нас, нажаль, трактується вузько і не зовсім правильно. Це поняття зводиться до здійснення угод суб’єктами від імені і за рахунок третьої особи. Насправді ж його потрібно розглядати як підприємницьку діяльність юридичних або фізичних осіб по забезпеченню комерційних операцій або як стадію обороту товарів та послуг. При цьому посередники здійснюють угоди як від імені і за рахунок замовника, так і від свого імені.
Розглядаючи торговельно-посередницьку діяльність в широкому розумінні, важливо визначити його зміст, види операцій і об’єкти торговельного посередництва.
Сутність торгового посередництва висвітлена в працях багатьох дослідників, а саме: Азарян Е.М., Шубин А.А. Жукова Н.Л., 2. Багрова І.В. Редіна Н.І. Власик О.О., Бутинець Ф.Ф., Віноградська А. М., Гаркавенко С.С., Гребенюк О.П., Дідівський М.І., Дроздова Г.М., Дяченко А.В., Кальченко А.Г..
Метою виконання курсової роботи є визначення на прикладі конкретного підприємства «СЕА Електронікс» шляхи управління імпортно-посередницькою стратегією фірм.
Виходячи з мети курсового дослідження, перед нами постають наступні завдання:
1. Теоретично обгрунтувати та присвятити розгляду тематики торгово-посередницької діяльності фірм міжнародного бізнесу;
2. Проаналізувати стан міжнародного торгово-посередницького бізнесу у світі та в Україні, висвітлити торгівельно-посередницьку діяльність на прикладі конкретної української фірми ТОВ «СЕА Електронікс».
3. Дослідити шляхи поліпшення торгово-посередницької діяльності українських фірм та конкретного підприємства ТОВ «СЕА Електронікс».
Об’єктом даної роботи є міжнародні торгово-посередницькі операції, їх особливості та специфіка.
Предметом курсової роботи є вивчення діяльності підприємств-посередників і кооперації з іноземними учасниками світового співтовариства в умовах глобалізації на прикладі досліджуваного ТОВ «СЕА Електронікс».
Методи дослідження. Аналітичні та логічні методи — для аналізу стану підприємства, використання методу групування показало залежність результативних показників від складових їх формування; спостереження та порівняння допомогли визначити основні напрями розвитку зовнішнього середовища фірми.
Інформаційною базою виступають науково періодичні видання та звітність роботи ТОВ «СЕА Електронікс».
Інші роботи з даної категорії: