Зміст
ВСТУП
Розділ 1 Оцінка основних аспектів умов міжнародної торгівлі
1.1. Сутність міжнародної торгівлі та її основні принципи
1.2. Основні аспекти розвитку міжнародної торгівлі
1.3. Умови міжнародної торгівлі: сутність і значення
Розділ 2 Дослідження практичних засад умов міжнародної торгівлі
2.1. Умови торгівлі в розвинутих країнах
2.2. Умови торгівлі в країнах, що розвиваються
2.3. Умови торгівлі між розвинутими країнами і країнами, що розвиваються на прикладі України
Розділ 3 Проблеми умов міжнародної торгівлі та шляхи їх вирішення
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Актуальність роботи полягає у тому, що міжнародна торгівля має дуже важливе значення для будь-якої країни. За визначенням Дж. Санса, „економічний успіх будь-якої країни світу ґрунтується на зовнішній торгівлі. Ще жодній країні світу не вдавалося створити здорову економіку, ізолювавшись від світової економічної системи” [6, c. 113]. Для нашої держави вагоме значення має розвиток зовнішньоекономічних зв'язків також. У даній роботі описується сучасний стан міжнародної торгівлі України, розглядаються проблеми розвитку та рішення цих проблем, тобто перспективи.
У загальному виді міжнародна торгівля є засобом, за допомогою якого країни можуть розвивати спеціалізацію, підвищувати рівень своїх ресурсів і в такий спосіб збільшувати загальний обсяг виробництва. Суверенні держави, як і окремі персони й регіони країни, можуть виграти за рахунок спеціалізації на виробах, що вони можуть робити з найбільшою відносною ефективністю, і наступного обміну на товари, що вони не в змозі самі ефективно робити.
Міжнародна торгівля займає ведуче місце в системі всесвітніх економічних відносин. Міжнародної торговий обмін є одночасно і передумовою, і наслідком міжнародного поділу праці, виступає важливим фактором формування й функціонування світового господарства. У своїй історичній еволюції він пройшов шлях від одиничних зовнішньоторговельних операцій до довгострокового великомасштабного торгово - економічного співробітництва. В умовах НТР міжнародний торговий обмін здобуває усе більше значення.
У сучасних умовах активна участь країн у світовій торгівлі зв'язано зі значними перевагами: воно дозволяє більш ефективно використовувати наявні в країні ресурси, прилучитися до світових досягнень науки і техніки, у більш стиснутий термін здійснити структурну перебудову своєї економіки, а також більш повно й різноманітно задовольняти потреби населення.
Перелік табличного і графічного матеріалу:
Рис. 1.1. Форми міжнародних економічних відносин та їх складові
Рис. 1.2. Підходи до розуміння сутності міжнародної торгівлі
Таблиця 1.1 Порівняльна характеристика підходів до розуміння сутності міжнародної торгівлі
Таблиця 2.1 Стан торговельно-економічного співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки (2009 р.) як однієї з економічно розвинутих країн
Таблиця 2.2 Імпорт американських товарів в Україну (2009 р.)
Таблиця 2.3 Динаміка товарообігу між Республікою Корея та Україною (у січні – вересні 2009 року)
Таблиця 2.4 Динаміка обігу товарами Республіки Корея з Україною (з січня по вересень 2008-2009 р.)