Зразок роботи
Досвід останніх років свідчить, що на рівні з великими здобутками теорії нашій країні не вистачає практичних навиків ефективного інвестування. В сучасних умовах розвитку та стабілізації України необхідною умовою є спрямування інвестиційної діяльності на забезпечення конкурентоспроможності регіону на мезо- та макрорівнях, соціальної орієнтації, розвиток інфраструктури ринку тощо.
Методичні підходи, які розробляються багатьма провідними науковцями та практиками регіоналістики, спрямовані на поліпшення інвестиційного клімату та удосконалення механізму державного регулювання і активізації інвестиційної діяльності в країні. Поряд з цим значне коло питань залишається не висвітленим і потребує негайного вирішення. Так, при розробці ефективної системи управління залученням іноземних інвестицій в розвиток країни майже не враховуються особливості індивідуальному підходу до формування такої політики щодо забезпечення належної якості життя населення та стабільної економіки на рівні регіонів.
Тому, зважаючи на те, що стратегічні завдання інвестиційної політики залучення іноземних інвестицій полягають у створенні таких умов, при яких Україна, формуючи свою систему пріоритетів соціально-економічного розвитку, зможе підвищити свій рейтинг конкурентоспроможності на світовій арені, особливої актуальності набуває врахування інтересів кожного окремого регіону та специфіки управління ним.
Проблеми розробки ефективної системи управління іноземними інвестиціями в розвиток країни, її змісту, функцій та значимості є досить складними та носять суперечливий характер. Так, існує досить потужний пласт наукових досліджень регіональної політики в області управління інвестиціями, які знайшли своє відображення в працях Л. В. Балабанова, Б.В. Губського С. С. Гаркавенка, Б.М. Данилишина, М.І. Долішнього, Дж.М. Кейнса, А.А.Пересади, В.І. Пили, М. Портера, Д.М. Черваньова, О.С. Чмир, У.Ф. Шарпа та багатьох інших вчених, які торкалися проблем інвестиційної діяльності на рівні регіону.
З іншого боку, складність та багатогранність процесів інвестування дозволяють визначити недостатнє вивчення методичних аспектів побудови ефективної системи інвестиційного регулювання як на регіональному, так і на державному рівні, направленої на посилення конкурентних позицій країни та підвищення рівня якості життя населення.
Неповна висвітленість даного питання не вирішує проблеми, що виникла перед органами влади, а лише мотивує до подальшого її дослідження. Вищезазначене зумовлює актуальність і практичну цінність випускної роботи, її основні цілі, завдання та структуру.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає в опрацюванні теоретичних основ та методичних рекомендацій щодо механізмів залучення іноземних інвестицій в Україну, розробці перспектив розвитку системи управління іноземними інвестиціями задля активізації розвитку національної економіки.
Відповідно до мети в роботі було поставлено і вирішено такі завдання:
- розкрити теоретичні основи механізму залучення іноземних інвестицій;
- визначити умови співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями;
- дослідити нормативно-правове забезпечення в сфері управління інвестиційною політикою країни;
- виявити суперечності та тенденції інвестиційної політики України в сучасних умовах;
- оцінити інвестиційну привабливість регіонів України;
- виявити основні підходи до залучення іноземних інвестицій в процесі ринкової модернізації економіки країни;
- вивчити світовий досвід державної інвестиційної політики в процесі модернізації економіки;
- виявити ключові проблеми та запропонувати напрями удосконалення системи залучення інвестицій з метою активізації зростання національної економіки;
- обґрунтувати тенденції та проблеми створення сприятливого інвестиційного клімату сприятливого інвестиційного клімату з метою розробки прогнозів подальшого розвитку економіки.
Об’єктом дослідження є процес управління інвестиціями на рівні регіонів та держави, а його предметом – теоретичні, методичні та практичні питання здійснення ефективного управління іноземними інвестиціями з метою забезпечення сталого розвитку країни.
Методи дослідження. Дослідження ґрунтуються на використанні загальнонаукових і спеціальних методів. Теоретичною та методологічною основою випускної роботи стали: методи теоретичного узагальнення і порівняння - для розкриття сутності регулювання інвестиційної діяльності і поняття “інвестиційний клімат”; аналітичний, графічний та метод порівняння – при дослідженні тенденцій розвитку інвестиційної діяльності регіонів і країни в цілому та оцінці сучасного стану її інвестиційної привабливості; методи економіко-математичного моделювання та стратегічного менеджменту – при формуванні регіональної політики щодо управління інвестиціями в соціально-економічний розвиток регіону.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі і нормативні акти Україні з питань затвердження методики визначення комплексної оцінки результатів соціально-економічного розвитку регіонів, управління інвестиційною діяльністю, концепції регіональної політики тощо; офіційні дані Державного комітету статистики України і регіонів щодо рівня розвитку економіки, наявного потенціалу трудових ресурсів та їх добробуту, розвитку ринкової інфраструктури та охорони здоров’я і навколишнього середовища; статистичні дані іноземних джерел, зарубіжна та вітчизняна монографічна література, спеціальні періодичні видання, Internet та аналітичні розрахунки автора, виконані в процесі проведення дослідження.
Обсяг та структура роботи. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел ( 102 найменування). Робота викладена на 129 сторінках, а також містить 25 таблиць та 8 рисунків, 3 додатки.