Польсько-литовські відносини в постбіполярний період: політичний і торговельно-економічний виміри (ID:182133)
Зміст
ВСТУП…………………………………………………………………………3
РОЗДІЛ 1. ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩІ ТА ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД
1.1. Становлення двосторонніх відносин…………………………………..7
1.2. Еволюція польсько-литовських відносин……………………………..14
РОЗДІЛ 2. ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ СТОСУНКИ МІЖ ДЕРЖАВАМИ
2.1. Експортно-імпортні відносини………………………………………..21
2.2. Двосторонні інвестиції, валютно-фінансові та кредитні відносини…………………………………………………………………………..27
РОЗДІЛ 3. ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ ВІДНОСИН МІЖ РЕСПУБЛІКОЮ ПОЛЬЩЕЮ І ЛИТОВСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ………….31
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………43
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ……………47
ДОДАТКИ…………………………………………………………………..51
Зразок роботи
Актуальність дослідження зумовлена особливостями польсько-литовських відносин після розпаду СРСР, зокрема економічної співпраці Польщі й Литви. Неоднозначність і непостійність співробітництва двох країн потребує виокремлення головних проблем у їхніх відносинах і прогнозування головних аспектів співробітництва в найближчі роки.
Міждержавна співпраця в різних галузях не є новим явищем. Ще з давніх часів країни утворювали різні союзи, співпрацювали зі своїми сусідами, з метою вирішення певних політичних, економічних, безпекових проблем тощо. В умовах глобалізації суспільства, а також виникнення нових загроз для людства, потреба в співпраці між різними державними утвореннями, в наявності підтримки із-зовні є надзвичайно важливою.
Потреба у співпраці між Польщею та Литвою зумовлена насамперед їх територіальною близькістю, наявністю спільної історії; спільними інтересами та схожими менталітетами. Про те, що двостороння польсько-литовська співпраця може бути дуже продуктивною, можна говорити, з огляду на попередній досвід їхніх відносин.
Тісні відносини Польщі й Литви можуть принести користь і Україні, оскільки обидві держави не раз лобіювали інтереси України на міжнародній арені, особливо в рамках Євросоюзу. Крім того, і Польща, і Литва намагаються стати більш незалежними від Росії та працюють над створенням оборонної системи, яка допоможе їм захистити свою територіальну цілісність у разі потреби, у тому числі й від Росії. Саме російська агресія щодо українських територій змусила Польщу і Литву забути про свої суперечки й почати укріплення своїх армій. Україна могла б не тільки запозичити досвід співпраці цих країн, але й узяти активну участь у втіленні їхніх проектів, оптимізувати співпрацю з Польщею і Литвою в різних галузях економіки тощо.
Спільні досягнення Польщі й Литви в галузі оборони й енергетики можуть зміцнити авторитет держав у ЄС, а хороші відносини й ефективна співпраця з Україною можуть допомогти останній покращити свою міжнародну репутацію і підвищити шанси на вступ України до ЄС.
Отже, в цій роботі досліджуються особливості становлення і розвитку польсько-литовських відносин, оскільки від співпраці Польщі й Литви залежать не тільки долі цих держав, але й безпека Центрально-Східної Європи, особливо країн-сусідів Росії, до яких остання, як показав досвід, будь-якої миті може висунути до них свої територіальні претензії.
Інші роботи з даної категорії: