Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність проблеми зумовлює вибір науково-дослідної теми проекту, яка пов’язана зі зміною вектора розвитку міжнародної дипломатії та глобалізацією світу та збільшенням кількості учасників. з одного боку, це в дипломатичних переговорах, а з іншого боку, це діяльність нетрадиційних тем для переговорів. Ці фактори актуалізують необхідність теоретичного узагальнення та подальшого науково-практичного розвитку засад дипломатичної переговорної діяльності на міжнародній арені. Переговори є одним із найдавніших інститутів, що виникли разом із міжнародними відносинами. Останнього без переговорів підтримати неможливо. Переговори є одним із найважливіших дипломатичних інструментів.
Дипломатія значною мірою є процесом спілкування між представниками держав з метою обміну інформацією, досягнення взаєморозуміння, вирішення або вирішення розбіжностей, досягнення згоди з обговорюваних питань. Політики та дипломати давно відзначили важливість переговорів як дипломатичного інструменту. Стародавні філософи і «батьки міжнародного права» багато говорили.
Спеціальні роботи в цій галузі з'явилися ще в XVIII ст. Особливістю сучасної зовнішньої політики країни є зростання значення її дипломатичних переговорів. Цей момент відображено в багатьох міжнародних акціях. Дипломати та вчені говорять про необхідність теорії переговорів. Проте поки що роботи в цій сфері мало. Сучасний стан досліджень переговорів у нашій країні не є задовільним. Відповідні розділи в підручниках з міжнародного права та дипломатії або взагалі відсутні, або обмежені загальними положеннями. Метою дипломатичних переговорів є досягнення згоди з питань, що виникають у міжнародних відносинах. Результати переговорів відображаються в різних формах офіційних дій, у різних формах, з різним статусом і різною обов'язковою силою. 4 Але в той же час суть їх одна — угода між двома сторонами. Щоб зрозуміти зміст досягнутої угоди, важливо зрозуміти процес її підготовки. Це визначає актуальність даної статті.
Вивчення дипломатичних переговорів має міждисциплінарний характер, засноване на положеннях і висновках в рамках теорій середнього рівня, включаючи теорію міжнародних відносин і дипломатії, теорію переговорів, політологію, теорію управління, психологію, соціологію і, зокрема, Українські та зарубіжні автори Твори: М. Айзенхарт, А. Я. Анцупов, Л. Белланж, С. Блейк, Д. Браун, І. А. Василенко, Д. Л. Давиденко, У. Зартман, В. Л. Ізраїлян, Д. Карнегі, Д. Кемп, Г. Кеннеді, Н. І. Леонов, Ю. Ф. Лукін, В. Мастенбрук, Д. Е. Міхель, Я. І. Ніренберг, В. Н. Панкратов, Б. Паттон, А. Рапопорт, С. Сайм, Дж. У. Селекюс, П. А. Сергоманов, М. Спенгл, І. Томан, Р. Фішер, Б. Й. Хасан, Д. Ходжсон, П. А. Циганков, В. П. Шейнін, М. А. Шепелєв, С. Г. Шеретов, А. І. Шипілов, У. Юрій та ін.
Метою кваліфікаційної роботи є визначити особливості дипломатичного переговорного процесу як способу мирного вирішення міжнародних конфліктів.
Відповідно до поставленої мети виділяють основні завдання:
дослідити теоретико-методологічні засади міжнародних конфліктів;
проаналізувати види міжнародних конфліктів;
розглянути міжнародні конфлікти в сучасному світі;
переглянути типологію та функції дипломатичних переговорів;
визначити основні стратегії ведення дипломатичних переговорів;
ознайомитися з специфікою національних стилів ведення дипломатичних переговорів;
Дослідити російсько-українську війну та особливості переговорного процесу
проаналізувати вплив інформаційно-комунікаційних технологій на процес дипломатичних переговорів
дослідити шляхи підвищення ефективності дипломатичних переговорів
Об’єктом дослідження є міжнародний конфлікт та способи їх врегулювання.
Предметом дослідження є роль та місце дипломатичних переговорів у вирішенні міжнародних конфліктів.
Структурно кваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків і списку використаних інформаційних джерел (40 позицій).