Зразок роботи
І. ВСТУП
Актуальність проблеми. Організація навчально-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» і спрямована на реалізацію основних завдань дошкільного навчального закладу. Зміст навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти відповідно до програм розвитку, навчання, виховання дітей «Я у Світі», «Дитина», що рекомендовані Міністерством освіти і науки України. Принцип наступності та безперервності освіти, взаємозв’язку всіх її ланок є одним із найголовніших у сучасній стратегії розвитку галузі, адже метою виховання дитини в дошкільні роки є її всебічний розвиток, отримання знань про світ, про людей, про норми поведінки. Саме тому останнім часом приділяється багато уваги проблемам дошкільної освіти та виховання, питанням вдосконалення навчально-виховних програм для дітей дошкільного віку, а особливо проблемі морального виховання. Це положення обумовлює актуальність теми нашої роботи.
Моральне виховання - виховна діяльність виховного закладу і сім'ї, що має на меті формування стійких моральних якостей, потреб, почуттів, навичок і звичок поведінки на основі засвоєння ідеалів, норм і принципів моралі, участь у практичній діяльності. Результати морального виховання характеризуються такими поняттями: мораль, моральність, моральна свідомість, моральні переконання, моральні почуття, моральні звички і моральна спрямованість.
Сьогодні все більшу роль у вихованні моральних норм у дітей, суспільство покладає на родину й навчально-виховні заклади. І в цьому процесі батькам і вихователям неоціненну допомогу може надати творча спадщина видатних педагогів, зокрема В. Сухомлинського. Творчість В. Сухомлинського з кожним роком привертає усе більш пильну увага світової наукової і педагогічної громадськості як у нашій країні, так і за рубежем. До її висвітлення зверталося чимало дослідників (Н. Ангелуша, Г.Алексевич, М. Антонець, Л. Бондарев М. Боришевський, Н. Калениченко Ж.Омельченко та ін.). Розроблена В. Сухомлинським педагогічна система не тільки збагатила педагогічну науку новаторськими ідеями і положеннями, внесла вклад як у теорію, так і в практику освіти і виховання, але і склала значний, революційний етап у розвитку вітчизняної педагогічної думки. Актуальність порушеної проблеми, доцільність наукового пошуку шляхів її вирішення зумовили вибір теми: «Використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського у моральному вихованні дітей».
Мета: Розкрити значення педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського у моральному вихованні дітей.
Об’єкт дослідження: Сформування моральних якостей особистості дошкільника.
Предмет дослідження: педагогічні умови використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського у моральному вихованні дітей.
Завдання:
1. Вивчити і дати аналіз педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського з питань морального виховання.
2. Визначити ефективні методи і прийоми роботи В.О.Сухомлинського з дітьми. Дати їм характеристику.
3. Опробувати ефективні методи і прийоми,що сприяють формуванню моральних якостей особистості в дошкільника.
У процесі роботи використовувалися методи науково-педагогічних досліджень, адекватні меті й завданням: теоретичні: історико – теоретичний аналіз філософських, психолого-педагогічних джерел, аналіз, синтез, типологія порівняння; емпіричні: педагогічне спостереження, бесіди, інтерв’ю, анкетування, тестування, педагогічний експеримент, узагальнення даних дали змогу дослідити реальний стан проблеми.
Організація та проведення дослідження. Дослідно – експериментальна робота проводилась на базі ДНЗ «Веселка» села Іванівка Новоукраїнського району, Кировоградської області.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків до розділів, загальних висновків, списку використаних джерел і додатків.