Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Процес становлення незалежної демократичної України з її прагненням стати повноправним членом європейської спільноти передбачає виховання громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти асоціальним впливам та самореалізуватися. У цьому контексті дисциплінованість як якість особистості набуває нового особистісного та суспільного сенсу, а проблема змісту, форм та методів виховання дисциплінованості учнів загальноосвітніх навчальних закладів потребує переосмислення в умовах матеріальної та духовної кризи суспільства у контексті нових викликів, що постали перед країною.
Аналіз педагогічної літератури свідчить, що проблема виховання дисциплінованої особистості завжди була актуальною. Питаннями дисципліни цікавились із зародженням людської цивілізації. Підходи до її тлумачення змінювались відповідно до суспільно-історичних потреб, ціннісних орієнтацій. Так, у другій половині ХХ століття окремим аспектам проблеми шкільної дисципліни та виховання дисциплінованості присвячені праці В. Гмурмана , О. Демурової, Л. Островської, Н. Стародубової, А. Макаренка, Е. Моносзона, Л. Раскіна , В. Сухомлинського; дисертаційні дослідження М. Хвиль, Г. Черепанової, М. Чобітька , О. Шапран, О. Федоровича, російського дослідника О. Музалькова та ін.
Предмет курсової роботи. Робота з виховання дисциплінованості дошкільників.
Об’єкт курсової роботи. Охарактеризувати поведінку дітей дошкільного віку.
Мета дослідження. Дослідити та охарактеризувати виховання дисциплінованості дітей дошкільного віку.
Завдання курсової роботи:
охарактеризувати та висвітлити поняття «дисциплінованість»;
розкрити напрями та специфіку виховання дисциплінованості у дошкільників;
провести емпіричне дослідження розвитку дисциплінованості у дітей дошкільного віку.
Для досягнення поставленої мети та виконання завдань дослідження використовувався комплекс наступних методів:
1. теоретичні: аналіз наукових джерел та літератури;
2. емпіричні: педагогічний експеримент, бесіди з дошкільниками, метод кількісної і якісної обробки матеріалів.
У першому розділі курсової роботи розкривається теоретичне обґрунтування виховання дисциплінованості дошкільників.
У другому розділі курсової роботи проводиться емпірічне дослідження розвитку дисциплінованості у дітей дошкільного віку.
Курсова робота складається з 29 сторінок друкованого тексту, двох розділів, вступу, висновків, списку використаних джерел з 17 найменувань.