Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Держава не може існувати без культури. Культура має неповторне національне обличчя. Якщо українська культура не буде цікавити нас, то не цікавитиме і цілий світ. Тому ми повинні цілеспрямовано розширяти сучасну професійну культуру і створювати функціональний простір для української культури в містах і селах, нарощувати присутність культуро творчого потенціалу.
Особливим засобом формування творчої активності дітей є мистецтво: література, музика, скульптура, народна творчість, живопис.
Вплив мистецтва на становлення особистості дитини, її розвиток дуже великий. Без виховання естетично розумних людей, виховання з дитячих років поваги до духовних цінностей, уміння розуміти та оцінювати мистецтво, без пробудження в дітей творчих зачатків неможливе становлення гармонійно розвиненої та творчо активної особистості.
Саме в дитинстві закладаються основи інтелекту людини, формуються різнобічні потреби, погляди, ідеали. Тому цей період є найсприятливішим і найвідповідальнішим. [8, c.210]
Мета дослідження: розкрити методику використання творів живопису в процесі ознайомлення дітей середнього дошкільного віку з довкіллям за допомогою бесід.
Об'єкт дослідження – є особливість використання бесіди за змістом репродукції картин, як засіб ознайомлення дошкільників з довкіллям.
Предмет дослідження – є специфіка використання бесіди за змістом репродукції картин, як засіб ознайомлення дошкільників з довкіллям.
Теоретичні засади дослідження становили праці О. Білан, А. Богуш, Н. Гавриш, М.М.Коніна, Е.П.Короткова, Л.О.Пеньєвська, О.Й.Радіна, Є.І.Тихеєва, С.Ф. Русова, Г.О. Люблинської, В.С.Мухіної, Г.Т.Овсепян, С.Л.Рубінштейна, В.Штерна, А.Бородин, Е.Короткова, Є.Тихеєва.
У першому розділі курсової роботи розглянуті теоретичні основи ознайомлення дошкільників з довкіллям у процесі бесіди за змістом репродукції картин.
У другому розділі курсової роботи розглядається експериментальне дослідження застосування бесіди як прийом ознайомлення дітей середнього дошкільного віку за змістом репродукції художніх картин.
Курсова робота складається з 28 сторінок друкованого тексту, двох розділів, вступу, висновків, списку використаних джерел з 31 найменування та містить 3 таблиці та 2 рисунка.