Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Традиції, звичаї та обряди знаходять свій вияв у таких засобах народної культури, як рідна мова, фольклор, праця, народне мистецтво, промисли і ремесла, народні свята, обряди, символи, народні ігри.
Дошкільне дитинство є надзвичайно важливим періодом у становленні особистості. Саме в цьому віці інтенсивно розвиваються фізичні та психічні якості дитини, формуються контури її як особистості. Зокрема, цей час є найсприятливішим для формування першооснов національної самосвідомості, до якої входять пробудження любові та поваги до рідної мови, традицій, символіки.
Національне виховання – це передусім виховання дітей на культурно-історичному досвіді рідного народу, в основі якого – його звичаї, обряди, ритуали. Значення народних традицій полягає в тому, що вони є результатом виховних зусиль протягом багатьох поколінь. Через систему традицій та звичаїв український народ творить себе, свою духовну, народну культуру, свій характер, національну психологію.
У свідомості дитини-дошкільника закладаються фундаментальні світоглядні поняття, моральні цінності, переконання. Першим соціальним осередком дитини є сім’я. Тому так важливо, сім’я дала системні знання про історію свого роду. Саме в осмисленні найвідоміших і найближчих явищ та подій формується національна свідомість дитини й перед нею розкриваються перспективи пізнання світу. У дошкільному віці великий вплив на формування особистості дитини має українська народна творчість та народна педагогіка, яка є провідним засобом естетичного і національного виховання дітей. Тому національне виховання є одним із головних пріоритетів. Його основна мета – виховання свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури, міжнаціональних взаємовідносин, формування у молоді потреби та уміння жити в громадському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури.
Об’єкт дослідження – патріотичне виховання як основа сучасного виховання дітей дошкільного віку.
Предметом дослідження є вплив сім’ї на виховання любові до Батьківщини у дітей дошкільного віку.
Мета дослідження – теоретично та практично обґрунтувати особливості впливу сім’ї на національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку.
Завдання дослідження:
1. Теоретично розглянути поняття «патріотизм» та «патріотичне виховання».
2. Охарактеризувати особливості виховання патріотизму у дошкільників.
3. Проаналізувати роль сім’ї у патріотичному вихованні дітей дошкільного віку.
Структура та обсяг роботи. Курсова робота складається із вступу, двох розділів, коротких висновків до кожного розділу, загальних висновків та списку використаних джерел. Загальний обсяг роботи – 32 сторінки.