Податок на прибуток підприємств та його роль у формуванні бюджету України (ID:104768)
Зміст
зміст
1.теоретичні основи оподаткування прибутку підприємств в Україні
2.Аналіз надходження подітку на прибуток підприємств до державного бюджету України
3. Напрями удосконалення оподаткування прибутку підприємств в Україні
Висновки
Список літератури
Зразок роботи
Мета і завдання. Метою написання курсової роботи є аналіз оподаткування підприємств в Україні
Відповідно до мети сформовані такі завдання:
розглянути теоретичні основи оподаткування прибутку підприємств в Україні;
аналізувати надходження податку на прибуток підприємств до державного бюджету України;
знайти напрями удосконалення оподаткування прибутку підприємств в Україні.
Об’єктом дослідження є теоретичні та практичні засади оподаткування прибутку підприємства
Предметом дослідження є податок на прибуток підприємства, механізм його нарахування та шляхи оптимізації.
При дослідженні в залежності від конкретного завдання та поставленої мети використовувалися розрахунково-аналітичні методи, методи порівняння, теоретичного узагальнення, індукції, дедукції та методи систематизації. Також використовувалися методи порівняльного, статистичного аналізу, методи екстраполяції, логічного узагальнення та табличні методи відображення результатів досліджень.
Податок на прибуток підприємств відіграє велику роль у фінансовому регулюванні економіки. З другого кварталу 2011 року головним документом, що регулює податок на прибуток, став Податковий Кодекс України, у якому оподаткуванню прибутку підприємств присвячено окремий третій розділ .
Податок на прибуток є прямим податком, який сплачують підприємства з прибутку, який дорівнює перевищенню суми доходів над собівартістю реалізованих товарів, виконаних робіт та наданих послуг, а також над сумою інших витрат звітного періоду, тобто прибуток = доходи – с/в реалізованої продукції – інші витрати.
Податок на прибуток за своєю природою є потужним фіскальним інструментом для стимулювання інвестицій та економічного розвитку. По суті, він ніколи не виконував функції інвестиційного стимулювання, а швидше слугував механізмом для створення ринку тіньової економіки, непрозорих правил гри, надмірного податкового тиску для більшості і незрозумілих преференцій для меншості [2]
Теоретико-інформаційну базу дослідження становлять законодавчі нормативно правові акти, підручники, учбові посібники, статті вітчизняних та зарубіжних науковців з питань оподаткування прибутку підприємств. Також використані дані Інтернету.
Відповідно до завдань курсової роботи побудована її структура, яка складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків.
Інші роботи з даної категорії: