Оподаткування підприємств на прикладі ДП “Яготинський цукровий завод” (ID:1125616)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. 4
ТЕОРИТИЧНІ ОСНОВИ ОПОДАТКУВАННЯ ЮРІДИЧНИХ ОСІБ 4
1.1. Класифікація податків, що сплачують юридичні особи 4
1.2. Методика розрахунків прямих податків 7
1.3. Методика визначення непрямих податків 12
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДП "ЯГОТИНСЬКИЙ ЦУКРОВИЙ ЗАВОД" 18
2.1. Історична довідка та техніко-економічна характеристика підприємства 18
2.2. Фінансовий та податковий аналіз ДП “Яготинський цукровий завод” 21
РОЗДІЛ 3. ПРОБЛЕМИ ДІЮЧОЇ СИСТЕМИ ОПОДОТКУВАННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ЇХ УСУНЕННЯ 28
3.1. Проблеми в системі оподаткування 28
3.2. Вдосконалення діючої системи оподаткування в Україні 30
ВИСНОВОК 35
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 37
Зразок роботи
ВСТУП
Податкова система – це сукупність правових норм, що регулюють розміри, форми, методи і терміни стягнення податків і платежів, які мають податковий характер й необхідні державі для виконання її функцій.
Податки і збори – це обов’язкові платежі до бюджету і державних цільових фондів, що здійснюються платниками у порядку і на умовах, визначених законодавчими актами України.
Платниками податків є юридичні та фізичні особи, на які, відповідно до законодавчих актів, покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі).
Об’єктами оподаткування є доходи, додана вартість продукції (робіт, послуг), вартість продукції (робіт, послуг), у тому числі митна або її натуральні показники, спеціальне використання природних ресурсів, майно юридичних і фізичних осіб та інші об’єкти, визначені законами України про оподаткування.
Податки в Україні є основним видом державного доходу.
Податки в Україні виконують дві основні функції – фіскальну та економічну. За допомогою фіскальної функції здійснюється формування бюджетного фонду країни, реалізація економічної функції дає змогу державі безпосередньо впливати на процес суспільного відтворення в цілому, стимулюючи або стримуючи розвиток тих чи інших галузей народного господарства, посилюючи чи послаблюючи нагромадження капіталу, а також впливаючи на платоспроможний попит населення.
Основне призначення системи оподаткування полягає в тому, щоб максимально сприяти розвиткові підприємництва, тобто різних форм власності, й тим самим досягти максимально можливого росту дохідної частини Державного бюджету.
Інші роботи з даної категорії: