Податкова політка України (ID:1129731)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП ………………………………………………………………… 3
РОЗДІЛ 1. Податкова політика України
на загально економічному рівні………………………….... 5
1.1. Роль податкової політики на Україні…………………… 5
1.2. Класифікація податків……………………………………. 5
1.3. Система оподаткування в Україні………………………. 9
1.4. Реформування податкової політики……………………. 20
РОЗДІЛ 2. Податкова політика України на мікроекономічному рівні……………………………………………………….… 26
2.1. Система оподаткування підприємств,
організацій і фізичних осіб…………………………………… 26
2.2. Структурно - логічна схема спрощеної
системи оподаткування……………………………………….. 29
РОЗДІЛ 3. Податкова політика України на макроекономічному рівні…………….. …………………………………………… 31
3.1. Роль держави у стягненні податків……………………... 31
3.2. Державна податкова політика як один
із важливих засобів державного регулювання……………….. 32
ВИСНОВОК…………………………………………………………… 38
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ……………………………………………… 41
ДОДАТКИ……………………………………………………………… 42
Зразок роботи
Вступ
Актуальність теми. Податкова система є найдавнішою фінансово-економічною системою людства. У період натурального господарства ватажок сплачував як податок частину здобичі.
За первіснообщинного ладу оподаткування мало вигляд жертвування, причому становило 10% сукупних доходів. Звідти й пішов термін "десятина".
Пізніше таку ж частину брали собі й релігійні організації (церкви, монастирі та інші установи). Кошти витрачались на утримання армій, будівництво храмів, різних фортифікаційних споруд, шляхів, на проведення свят тощо.
Головним джерелом коштів, що надходять у розпорядження держави і використовуються для фінансування суспільних, загальнонаціональних, урядових потреб, є податки. Одночасно податки є одним із способів регулювання економічних процесів у господарському житті. Це одна з форм вирівнювання доходів юридичних та фізичних осіб із метою досягнення соціальної справедливості й економічного розвитку. Податки – найефективніший інструмент впливу держави на суспільне виробництво, його динаміку і структуру, на розвиток науки й техніки, зростання суспільного добробуту народу.
Історія розвитку системи оподаткування свідчить про те, що податки можуть бути не лише джерелом наповнення бюджетів різних рівнів, а й інструментом регулювання тих чи інших соціально-економічних процесів – перерозподілу доходів між членами суспільства, стимулювання окремих видів господарської діяльності та обмеження розвитку інших тощо. Свідоме використання державою податків для досягнення певної мети проходить у рамках її податкової політики.
Держава, виражаючи інтереси суспільства в різних сферах життєдіяльності, виробляє та впроваджує відповідну політику: економічну, соціальну, екологічну, демографічну тощо. При цьому як засоби взаємодії об'єкта та суб'єкта державного регулювання соціально-економічних процесів використовуються фінансово-кредитні та цінові механізми.
Визначивши свою економічну політику, держава визначає напрямок розвитку, а також стратегію і тактику досягнення поставленої мети. Ось чому податкова політика і податкова система мають чітку цілеспрямованість на вирішення конкретних завдань і проблем.
Податкова політика держави є складовою частиною економічної політики, яка базується на сукупності юридичних актів, що встановлюють види податків, зборів та обов'язкових платежів, а також порядок їх стягнення та регулювання.
Інші роботи з даної категорії: