Система прямого оподаткування в Україні (ID:179734)
Зміст
Зміст
Вступ
1. Сутність та особливості прямого оподаткування в Україні
1.1. Характеристика прямих податків
1.2. Аналіз системи прямого оподаткування в Україні
2. Проблеми прямого оподаткування в Україні та методи його оптимізації
2.1. Проблеми реалізації прямого оподаткування в Україні
2.2. Вдосконалення системи прямого оподаткування в Україні
Висновок
Список використаної літератури
Зразок роботи
1.1. Характеристика прямих податків
Податки є необхідною ланкою економічних відносин в суспільстві з моменту виникнення держави. Розвиток і зміна форм державного устрою завжди супроводжуються перетворенням податкової системи. В умовах ринкової економіки будь-яка держава широко використовує податкову політику в якості визначеного регулятора впливу на негативні явища ринку. Встановлюючи податки, суб'єкти та об'єкти оподаткування, податкові бази, ставки податків, пільги та санкції, змінюючи умови оподаткування, держава стимулює підприємницьку діяльність в одних напрямках і стимулює в інших. Виходячи з загальнонаціональних інтересів. Від успішного функціонування податкової системи багато в чому залежить результативність застосовуваних економічних рішень.
Застосування податків є одним з економічних методів управління і забезпечення взаємозв'язку загальнодержавних інтересів з комерційними інтересами підприємців, підприємств незалежно від відомчої підпорядкованості, форм власності та організаційно - правової форми підприємства. За допомогою податків визначаються взаємовідносини підприємців, підприємств усіх форм власності з державними та місцевими бюджетами, з банками, а також з вищестоячими організаціями. За допомогою податків регулюється зовнішньоекономічна діяльність, включаючи залучення іноземних інвестицій, формується госпрозрахунковий дохід і прибуток підприємства. Податки завжди були і продовжують залишатися одним з найважливіших інструментів здійснення економічної політики держави.
У зарубіжній практиці виділяють чотири базисних моделі систем оподаткування, залежно від їх орієнтації на прямі і непрямі податки:
Англосаксонська модель орієнтована на прямі податки з фізичних осіб, частка непрямих податків незначна. Ця модель застосовується також в Австралії, Великобританії, Канаді і в інших країнах.
2.2. Вдосконалення системи прямого оподаткування в Україні
Враховуючи вказані у роботі проблеми, необхідне подальше реформування системи прямого оподаткування в Україні, але така робота має спиратися на науково обґрунтовану, виважену та збалансовану систему відповідних заходів, яка до того ж узгоджується з кращим світовим досвідом та враховує сучасні виклики. Враховуючи окремі напрацювання українських учених, удосконалення системи прямого оподаткування в Україні необхідно здійснювати на основі таких концептуальних пропозицій:
1. Слід удосконалити процедури адміністрування прямих податків (зокрема, шляхом спрощення податкової звітності та підвищення ефективності моніторингових процедур в органах ДПС). Подальше удосконалення адміністрування системи прямого оподаткування слід здійснювати за такими напрямками: забезпечення стабільності нормативних вимог до адміністрування прямих податків; оптимізація системи обліку доходів і витрат суб'єктів підприємництва; усунення недоліків організаційного та методичного характеру адміністрування прямих податків;
2. Доцільно привести мінімальний неоподаткований дохід у відповідність до прожиткового мінімуму;
3. Необхідно вжити заходів з оптимізації системи обліку доходів і витрати суб’єктів підприємництва, а також забезпечити стабільність відповідних нормативних документів;
4. Слід посилити стимулюючий вплив податку на прибуток підприємств на розвиток високотехнологічних виробництв [23].
- удосконалити систему пільгового оподаткування шляхом її спрямованості на стимулювання інвестиційно-інноваційних процесів;
- розробити порядок звітності та контролю за формуванням та використанням фінансових ресурсів, отриманих завдяки пільговому оподаткуванню, з правом стягнення їх до бюджету в разі неефективного або нецільового використання тощо;
- оптимізувати порядок амортизації основних засобів, у тому числі удосконалити механізм прискореної податкової амортизації.
Інші роботи з даної категорії: