Спрощена система оподаткування, обліку та звітності: вітчизняна практика та зарубіжний досвід (ID:196418)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП........................................................................................................................5
РОЗДІЛ 1. КОНЦЕПТУАЛЬНI ПIДХОДИ ДО СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ
1.1. Особливості формування спрощеної системи оподаткування в Україні......8
1.2. Сучасний стан вітчизняної спрощеної системи оподаткування..................13
РОЗДІЛ 2. ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ
2.1. Альтернативні системи оподаткування у пострадянських країнах.............20
2.2 Специфіка застосування спрощеної системи оподаткування у розвинутих країнах......................................................................................................................25
РОЗДІЛ 3. ПЕРСПЕКТИВИ УДОСКОНАЛЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ РЕЖИМІВ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ...............................................................34
ВИСНОВКИ.............................................................................................................41
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.........................................................43
Зразок роботи
Зростання національної економіки, створення конкурентного середовища та забезпечення ефективної зайнятості населення висувають на передній план проблему створення необхідних умов для підвищення підприємницької активності та інноваційного розвитку малого бізнесу.
Спрощена система оподаткування спрямована на створення сприятливих умов господарювання для малого бізнесу і забезпечення можливостей його розвитку та розширення. Протягом усього періоду існування такої системи оподаткування в суспільстві ведеться дискусія щодо її доцільності, ефективності та створення адекватного правового поля для її функціонування.
У сучасних умовах економічної та політичної кризи, що спостерігаються нині в Україні, загострюються проблеми, які мають полярно протилежні шляхи вирішення: наповнення бюджету шляхом розширення бази оподаткування та необхідності підтримки та стимулювання малого бізнесу, який у такій ситуації знаходиться «на межі вимирання». Тому питання оцінювання ефективності та розробки напрямів удосконалення механізму оподаткування єдиним податком набувають сьогодні особливої актуальності. Крім глобальних проблем адаптації спрощеної системи оподаткування сучасних умов господарювання, досить актуальними є проблема доопрацювання чинної правової бази, виправлення технічних помилок і роз’яснення окремих проблемних питань оподаткування єдиним податком.
Дослідженням питань спрощеної системи оподаткування займались такі вітчизняні вчені, як А. Василенко, П. Гарасим, Є. Губaр, Д. Дема, M. Дем'яненко, І. Зoріна, T. Корнієнко, О. Покатаєва, Н. Ткаченко, І. Шeршун та ін.
Варто зазначити, що єдиний залишається вагомим джерелом надходжень до місцевих бюджетів та є серйозним важелем державного регулювання діяльності підприємців та малих підприємств, що є суб'єктами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Удосконалення існуючої системи оподаткування є важливим як для платників податків, так і для фіскальних органів, оскільки платники очікують ліберальної системи оподаткування свого бізнесу, а держава, в свою чергу, збільшення надходжень до бюджету [2].
Варто також зазначити, що в Україні вже тривалий час розглядаються питання щодо реформування спрощеної системи оподаткування, а також суперечки щодо доцільності її існування у збереженому існуючому вигляді чи з внесенням значних змін. Фахівці пропонують різні варіанти вирішення цього питання: і скасування системи загалом, і збереження її в наявному вигляді, і збереження зі значними чи незначними змінами [3].
Метою роботи є дослідження сутності спрощеної системи оподаткування, застосування спрощеної системи в Україні та досвід зарубіжних країн, а також розробка пропозицій щодо підвищення її ефективності.
Реалізація мети обумовила розв’язання наступних завдань:
Інші роботи з даної категорії: