Роль податкового консультування щодо підвищення ефективності сплати податків в Україні (ID:927205)
Зміст
З М І С Т Стор.
ВСТУП……………………………………………………………………. 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОЕРТИЧНІ АСПЕКТИ ПОДАТКОВОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ………………………………………………….
6
1.1. Сутність податкового консультування …………………………… 6
1.2. Організаційно-правові та інституційні засади податкового консультування…………………………………………………………..
1.3 Соціально-економічна роль консультаційних послуг в сфері оподаткування …………………………………………………………...
9
13
РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА СУЧАСНОГО СТАНУ ПОДАТКОВОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ПІДВИЩЕННЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ……………………………………………………………….
16
2.1. Аналіз податкових надходжень до Зведеного бюджету України. 16
2.2 Оцінка консультаційно - інформаційної діяльності органів ДПС України……………………………………………………………………..
2.3 Огляд здійснення незалежного податкового консультування в Україні……………………………………………………………………
19
24
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОДАТКОВОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ В УКРАЇНІ У КОНТЕКСТІ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СПЛАТИ ПОДАТКІВ В УКРАЇНІ………………………………………………………………….
3.1 Вектори розвитку податкового консультування в Україні………….
27
27
3.2Напрями запозичення зарубіжного досвіду податкового консультування……………………………………………………………
30
ВИСНОВКИ……………………………………………………………… 34
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………... 37
ДОДАТКИ………………………………………………………………... 41
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Процес трансформації фінансово - економічних систем, що активно проходить в багатьох державах світу, формування інформаційного суспільства і зміцнення ролі ринкових механізмів говорять про те, що ключові характеристики сучасного і майбутнього суспільства пов'язані із посиленим впливом сфери послуг. Це засвідчує той факт, що нині значна частка ВВП розвинених держав та близько 30% міжнародної торгівлі формує сфера послуг.
Протягом останніх років бурхливого розвитку набув ринок консультаційних послуг, серед котрих новою і перспективною формою консалтингу є надання консультацій в галузі оподаткування. Це пов’язано із тим, що фізичні і юридичні особи через складність, мінливість і неоднозначність податкового законодавства не завжди спроможні правильно формувати свою податкову стратегію. В таких умовах значну допомогу можуть запропонувати професіонали – податкові консультанти. Розвиток інституту податкового консультування у нашій країні знаходиться на початковому етапі. Тому побудова дієвого механізму податкового консалтингу потребує змістовного вивчення його теоретико-методичних засад, спираючись на позитивну практику розвинених держав у даній сфері та адаптуючи його до наших умов.
Одночасно процеси формування ринку податкового консультування не є одновекторними та однозначними в міру проведення реформування українського податкового законодавства, що обумовлює необхідність вивчення даного виду ринку послуг в кон'юнктурному та довготривалому аспектах, обумовлює значущість цього явища, його специфіки і тенденцій розвитку.
Важливої уваги набуває питання місця і ролі податкового консультування щодо підвищення ефективності сплати податків в Україні, адже адміністрування податкових платежів є однією із важливих ознак держави та важливою умовою її існування.
На сучасному етапі у нашій країні існує ціла низка чинників, що негативно здійснюють вплив на якість податкового адміністрування. Головними із них є: недосконалість і нестабільність податкового законодавства, погане фінансово - економічне становище значної кількості платників податків, негативне ставлення та недовіра платників до податкових органів, схильність до уникнення від оподаткування від оподаткування.
Тому, аналіз дисбалансів системи адміністрування податків на прикладі однієї з складових Розділу ІІІ Податкового кодексу України – податкового консультування - є актуальним завданням.
Стан і ступінь розробки проблеми. Серед видатних вітчизняних зарубіжних науковців, які займались місця та ролі податкового консультування щодо підвищення ефективності сплати податків в Україні варто виокремити Бошно С. В., Безпалька І.Р., Даниленко Ю. В., Журавського О.А., Ізмайлова Я.О., Козака І. В., Литвина Н.А., Патицької Х.О., Притуляка Н.С., Смірнової О. М., Ткачика Ф.П.
Проте, нині, спостерігається відсутність необхідної кількості змістовних досліджень із питань розвитку інституту податкового консалтингу щодо підвищення ефективності сплати податків в Україні, адже переважна більшість відповідних вітчизняних джерел та спеціалізованих праць присвячена саме практичним аспектам, залишаючи поза увагою теоретичні.
Мета і завдання дослідження. Метою курсового дослідження є аналіз системи адміністрування податків в Україні на прикладі податкового консультування платників податків представниками ДПС України з метою напрацювання інструментарію для їх усунення.
Основними завданнями роботи є:
- визначити сутність податкового консультування;
- охарактеризувати організаційно-правові та інституційні засади податкового консультування;
- дослідити соціально-економічну роль консультаційних послуг в сфері оподаткування;
- проаналізувати податкові надходження до Зведеного бюджету України;
- здійснити оцінку консультаційно-інформаційної діяльності органів ДПС України;
- провести огляд здійснення незалежного податкового консультування в Україні;
- визначити вектори розвитку податкового консультування в Україні;
- запропонувати напрями запозичення зарубіжного досвіду податкового консультування.
Об’єкт дослідження. Об‘єкт дослідження – сукупність фінансово - економінчих відносин у процесі податкового консультування, які впливають на стан сплати податків.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є роль податкового консультування щодо підвищення ефективності сплати податків в Україні.
Інформаційна основа дослідження. Інформаційну базу курсової роботи становлять національне законодавство, котре регулює питання податкових платежів; науково-методичні джерела; підручники, наукові статті, монографічні дослідження відомих авторів; офіційні дані Міністерства фінансів України, Державної служби статистики України, Державної податкової служби України тощо.
Інші роботи з даної категорії: