Середземноморська політика ЄС у ХХІ столітті» (ID:1082107)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ДОГОВІРНО−ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ ЄС 5
1.1Барселонський процес як інструмент реалізації Нової середземноморської стратегії ЄС 5
1.2 Співробітництво ЄС з країнами середземноморського регіону в рамках Європейської політики сусідства та Союзу для Середземномор’я 14
РОЗДІЛ 2. ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ЄВРОСЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКОГО ПАРТНЕРСТВА 21
2.1. Політична та безпекова складові співпраці 21
2.2 Партнерство в економічній сфері та енергетиці 26
2.3 Соціально-культурний вимір співробітництва 32
ВИСНОВКИ 38
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 41
Зразок роботи
ВСТУП
Сучасна глобальна військово-політична, соціально-економічна та демографічна ситуація, а також напруженість у багатьох регіонах змушує європейські країни захищати насамперед свої національні інтереси.
Європейські країни сповнені рішучості захищати насамперед свої національні інтереси.
Це включає в себе збереження їхнього статусу важливих гравців у багатьох міжнародних справах. Громадянська війна в Сирії, яка перетворила країну на розсадник світового тероризму, насильства і злочинності, та європейська міграційна криза є основними викликами, з якими наразі стикається ЄС у своїй середземноморській політиці. Однак, з військовим втручанням Росії в сирійський конфлікт і погіршенням відносин з Туреччиною, цей комплекс питань вперше з часів закінчення холодної війни набуває глобального характеру.
Політика ЄС щодо своїх середземноморських сусідів швидко змінюється у відповідь на постійний потік нелегальних мігрантів, які прибувають із зон конфліктів на Близькому Сході та в Північній Африці.
Стабільний потік нелегальних мігрантів із зон конфліктів на Близькому Сході та в Північній Африці починає стрімко змінюватися. Це пов'язано з тим, що сьогоднішню кризу називають найсерйознішою з часів Другої світової війни.
Такий стан справ має вкрай негативні наслідки, серед яких зростання безробіття, формування негативного іміджу країн ЄС та їх зовнішньої політики, зниження інтересу до країн ЄС з боку іноземних інвесторів Важливість міграційного фактору в політиці ЄС щодо своїх південних сусідів
Про важливість міграційного фактору в політиці ЄС щодо південних сусідів свідчить і той факт, що багато держав-членів (зокрема, Франція, Німеччина та Швеція) запровадили тимчасові прикордонні обмеження дії Шенгенської угоди, про яку було оголошено на початку грудня 2015 року.
У цьому контексті аналіз політики ЄС щодо країн Середземномор'я має вирішальне значення.
Аналіз політики ЄС щодо країн Середземномор'я має надзвичайно важливе значення. Необхідність вивчення цього питання, що визначає актуальність теми, зумовлена насамперед сучасним загостренням міжнародної ситуації навколо країн регіону, що призводить до необхідності з'ясування місця і значення країн Середземномор'я в політиці ЄС.
Метою цього дослідження є аналіз політики ЄС у Середземноморському басейні.
Інші роботи з даної категорії: