ПРОБЛЕМИ ДЕМОКРАТІЇ В ПРАЦІ АЛЕКСІСА ДЕ ТОКВІЛЯ «ПРО ДЕМОКРАТІЮ В АМЕРИЦІ» (ID:141045)
Зміст
Вступ 3
Розділ 1. Теоретичні погляди Алексіса де Токвіля на проблеми демократії у праці «Про демократію в Америці» 5
1.1 Праця «Про демократію в Америці» як образ головних демократичних засад в американському суспільстві 5
1.2 Особливості інтерпретації поняття демократії у праці А. де Токвіля «Про демократію в Америці» 7
Розділ 2. Трактування основних демократичних засад в праці А. де Токвіля «Про демократію в Америці» та їх значення для сучасної світової спільноти 12
2.1 Громадянське суспільство 12
2.2 Політичні партії як елемент функціонування державної влади 15
2.3 Політична філософія А. де Токвіля та її актуальність в сучасному суспільстві 19
Висновки 25
Список використаної літератури 27
Зразок роботи
На підставі проведеного дослідження можна зробити такі основні висновки.
1. У праці Алексіса де Токвіля «Про демократію в Америці» висвітлено головні засади американської демократії. Аналіз системи громадянського суспільства, державної влади, освіти, релігії, демократичного устрою США мали велике значення для подальшого вивчення демократичного устрою держав.
2. Поняття демократія вперше осмислюється як цілісне соціальне явище і інтерпретується не просто як політичний лад, але як тип суспільства. Вона передбачає відмову від тотальності демократії, повагу до відмінності індивідів і їх думок. Суть помірного трактування демократії полягає в інтерпретації її як юридично закріпленої рівності прав, але аж ніяк не фактичної рівності. Алексіс де Токвіль виступає в світовій історії як творець нової теорії демократії, а саме - ліберальної демократії, де принцип формальної рівності поєднується з гарантіями прав меншин і індивідуальної свободи особистості.
3. Для Токвіля громадянське суспільство було, передусім, руйнацією старого традиційного (феодального, аристократичного) політичного порядку, втіленням “негативної свободи” з її домінуванням прав власності та універсалізацією прав людини. Досліджуючи можливості здійснення свободи в демократичному суспільстві, Токвіль був одним із перших в історії політичної думки, хто всебічно осмислив поняття індивідуальності та індивідуалізму. З одного боку, індивідуалізм — це уособлення людей, люди схильні замикатися у вузькому сімейному і дружньому колі. Цей аспект має демократичне походження і з вирівнюванням умов існування людей підсилюватиметься. Однак, з іншого боку, індивідуалізм свідчить про зближення людей, чому сприяє й те, що вони рівні між собою.
4. Загалом А. де Токвіль проявляє негативне ставлення до політичних партій, він ототожнює їх з протиріччями, які роздирають країну, відносить їх до згубних пристрастей, які шкодять державі та республіці, проте політичні партії є важливим елементом функціонування державно-політичної системи держави.
5. Алексіс де Токвіль створив нову політичну філософію, основними ознаками якої є «соціальна держава», яка стирає відмінності між державою й суспільством; громадянин демократичного суспільства сприймає своїх співгромадян як собі подібних; «нове вчення про демократію» дає можливість робити досить точні прогнози про майбутнє демократичного суспільства і його антагоністів.
Інші роботи з даної категорії: