Корупція в Україні та засоби боротьби з нею (ID:174669)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. Історична ретроспектива поняття корупції 5
РОЗДІЛ ІІ. Методологічні засади корупції 9
2.1. Визначення сутності та ознак корупції 9
2.2. Види корупції 11
РОЗДІЛ ІІІ. Стан корупції в Україні 15
3.1. Діяльність спеціалізованих антикорупційних органів в Україні 15
3.2. Стан корумпованості в органах судової влади України 19
3.3. Правоохоронні органи 21
3.4. Засоби масової інформації 23
РОЗДІЛ IV. Засоби протидії корупції в Україні 24
ВИСНОВОК 27
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 28
Зразок роботи
РОЗДІЛ ІІ. Методологічні засади корупції
2.1. Визначення сутності та ознак корупції
У науковій літературі існують різні визначення ко¬рупції. У довідковому документі ООН про міжнарод¬ну боротьбу з корупцією остання визначається як "зло¬вживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях". Це поняття містить у собі хабарництво (дачу винагороди для спокушання особи з позиції боргу), непотизм (заміщення за протекцією дохідних або вигідних посад родичами або "своїми людьми") і незаконне присвоєння публічних коштів для приватного використання.
Робоче визначення міждисциплінарної групи по ко¬рупції Ради Європи набагато ширше. Корупція являє собою хабарництво і поведінку осіб, яким доручене виконання певних обов'язків у державному або приватному секторі, що веде до порушення обо¬в'язків, покладених на них за статусом державної поса¬дової особи, приватного співробітника, незалежного агента, або іншого роду відносин, і має на меті одер¬жання будь-якої незаконної вигоди для себе й інших.
У цілому, корупційна поведінка спостерігається і в міжнародних організаціях, і у великих корпораціях, але основним притулком корупціонерів, звичайно ж є дер¬жавні органи. Корупція є в усіх країнах. Однак у розви¬нених країнах вона концентрується в місцях прийняття важливих економічних рішень - при виборі виконавців великих державних замовлень і т.д.
Невелика корупція виступає в перехідний період еко¬номіки як змащення для нового ринкового механізму, не підкріпленого поки законодавчо. Більшою пробле¬мою для ринкової економіки може стати монополізація.
Сучасна корупція має ряд характерних ознак, які істотно відрізняють її від аналогів у розвинених країнах:
1. Органічність. Корупція стала органічною частиною сучасного способу життя. Вона вже не зустрічає обуреня й відторгнення в більшості населення великих міст. З початку 1990-х років виросло покоління, для якого хабар викладачу, лікарю, міліціонеру і т. д. - абсолютно природна річ. Люди старшого покоління, які не приймають сучасних правил гри, для "ринкової покоління просто ніхто, "які не знають, як жити". Втім таких людей стає дедалі менше, і не тільки з природних причин, а й через перегляд моральних принципів, так би мовити, під впливом життєвих обставин [2, с. 154].
Інші роботи з даної категорії: