Зразок роботи
ПОЛІТИЧНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ
Процес політичної соціалізації, зокрема молоді, відіграє вельми значну роль у функціонуванні політичної системи суспільства і в житті кожного його члена, а в періоди докорінного реформування політичної сфери його значення різко зростає. Значна роль у переході до гармонійного типу політичної соціалізації молоді належить державі. У цих умовах молодіжна політика держави має переслідувати мету не лише створення сприятливих умов, що забезпечують поліпшення якості життя, але й стимулювати соціально-політичний розвиток молоді, здійснюваний шляхом дотримання її корінних інтересів з урахуванням інтересів усього суспільства.
Проблему політичної соціалізації досліджувала велика кількість зарубіжних і українських вчених. Серед них варто виділити американських вчених, які розглядали проблему громадянської освіти та виховання в теорії та практиці розвитку системи освіти США, вона висвітлена в працях Ч. Бюхмюллера, Ч. Квіглі, К. Кірбі, Т. Ліккона, Дж. Патрика та ін. Досить добре зарубіжні теорії виховання патріотичних якостей розкрито в роботах Б. Вульфсона, З. Малькової, В. Мітіної, К. Салімової, В. Пилиповського, К. Шварцман та ін. Аналізу системи шкільної освіти США, розгляду проблем громадянського, патріотичного та військово-патріотичного виховання присвячені роботи вітчизняних та зарубіжних учених: Є. Барилко, Т. Бондар, Н. Голубкової, Д. Грищук, І. Колодія, Ю. Красильника, Н. Лавриненко, Т. Ліхневської, Р. Макарова, В. Маслова, М. Нещадима, О. Поповича, О. Савельєвої, Г. Темка, М. Томчука, В. Шевченка, В. Ягупова, Р. Белаха, М. Уейкіна та ін.
Політична соціалізація – це процес формування політичних орієнтацій, результати якого дозволяють розглядати особистість як носія певної політичної культури. Політична соціалізація є невід’ємною частиною процесу загальної соціалізації, що включає в себе два моменти: по-перше, засвоєння суб’єктом соціальних норм і вироблення в особистості потреби відповідати їм і, по-друге, активну діяльність суб’єкта, спрямовану на перетворення свого соціального середовища.
Процес політичної соціалізації особистості забезпечує вирішення, принаймні, двох головних завдань: