Зразок роботи
Актуальність теми. Сучасне демократичне суспільство потребує утвердження принципів взаємодопомоги, рівноправності, вільного самовираження. Демократичний режим забезпечує надання рівних прав та можливостей усім членам суспільства (і чоловікам, і жінкам), прагне до паритетності представлення обох статей в органах державної влади, вимагає активізації представлення жінок в політиці, потребує жіночого політичного лідерства, що збалансовувало б чоловічі стратегії ведення державних справ. Жінки мають свій особливий стиль ведення політики, а отже можуть створити нові умови для розвитку демократичних процесів в державі.
Нині у нашій державі є надзвичайно актуальними питання ведення ефективного управління в соціальній сфері, у сфері економіки, екології, охорони здоров’я. Тих сфер, які потребують компромісного стилю ведення політики, який, як відомо, здебільшого притаманний саме жінкам-політикам. Хоча в нашій державі можна спостерігати деякий розвиток гендерного законодавства, руху у бік подолання диспропорції представлення жінок та чоловіків у державних органах, все ж досі відчутна низька чисельність жінок у політиці, у порівнянні з країнами Європи. Крім того, варто наголосити, що подолання такої диспропорції не є можливим тільки силами зверху (за рахунок оптимізації гендерного законодавства), а, передусім, походить тенденційно знизу, тобто від самого суспільства, яке висловлює свою згоду на представлення інтересів представницями прекрасної статі.
Аналіз жіночого політичного лідерства, як предмету сучасного політологічного дослідження, а також вивчення практичного втілення його в політиці нашої держави потребує комплексного підходу, уваги широкого кола науковців, експертів, політиків, громадських діячів, медіа-працівників, освітян. Сьогодні, в умовах розвитку демократії, стверджується не протиставлення жінок і чоловіків, а їх співпраця, яка дає більш вагомі результати у керівництві та вирішенні поставлених задач. Сучасні гендерні дослідження дають не тільки теоретичні, але і практичні рекомендації щодо взаємодоповнення інтересів, думок та стилів ведення політики в умовах паритетності представлення обох статей у владних структурах.