Цінні папери (ID:294936)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ I. ЦІННІ ПАПЕРИ ЯК ОБ’ЄКТИ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ 5
1.1. Поняття, ознаки та функції цінних паперів 5
1.2. Класифікація цінних паперів 9
РОЗДІЛ ІІ. ГРУПИ ЦІННИХ ПАПЕРІВ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В ЦИВІЛЬНОМУ ОБОРОТІ 15
2.1. Пайові цінні папери 15
2.2. Боргові цінні папери 18
2.3. Похідні цінні папери 22
2.4. Товаророзпорядчі цінні папери 25
2.5. Іпотечні та приватизаційні цінні папери 26
ВИСНОВКИ 29
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 31
Зразок роботи
Вчення про цінні папери було започатковане наприкінці XIX століття завдяки працям німецьких, італійських та французьких юристів. Значний внесок у розробку теорії цінних паперів зробили російські, а пізніше радянські вчені: Д. Меєр, Н. Нерсесов, Г. Шершенєвіч, М. Агарков, В. Гордон та інші .
На сьогодні, поняття цінних паперів у різних правових системах світу визначаються по-різному. Приміром, за законодавством США цінні папери - це письмові документи, які є дольовими паперами корпорації (акції) або які свідчать про заборгованість (облігації, сертифікати). У Великобританії під цінним папером розуміють інвестиції, які набирають форму акцій або облігацій .
В Україні цінні папери в якості об'єктів цивільно-правових відносин визначаються по-різному: іноді, - як майно, іноді - як річ. Існує безліч тлумачень даного поняття, але відповідно до ст. 3 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» і ст. 194 Цивільного кодексу України цінним папером є документ установленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право і визначає взаємовідносини емітента (особи, яка видала цінний папір) і особи, яка має права на цінний папір, та передбачає виконання зобов'язань за таким цінним папером, а також можливість передачі прав на цінний папір та прав за цінним папером іншим особам.
Вітчизняні науковці-цивілісти такі як Харитонов Є.О., Харитонова О.І. та Голубєва Н.Ю. запропонували наступне тлумачення даного поняття: "цінні папери - це грошові документи, що засвідчують право володіння або відносини позики, визначають взаємовідносини між особою, яка їх випустила та їх власником і передбачають, як правило, виплату доходу у вигляді дивідендів або процентів, а також можливість передачі грошових та інших прав, що випливають з цих документів іншим особам»
Інші роботи з даної категорії: