Історія становлення Конституційного суду України (ID:105990)
Автор більше не продає цю роботу
?
Основні причини, чому роботи знімають з продажу:
- Автор роботи самостійно зняв її з продажу
- Автор роботи видалив свій аккаунт - і всі його роботи деактивувалися
- На роботу надійшли скарги від клієнтів - і ми її деактивували
Шукати схожі готові роботиЗміст
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………………..1
РОЗДІЛ 1 ІДЕЯ ТА ІСТОРИЧНА ПЕРСПЕКТИВА КОНСТИТУЦІЇ ТА
її СУДОВОГО КОНТРОЛЮ
1.1 Конституція як вище фундаментальне право………………………………3
1.2 Запровадження судового конституційного контролю……………………..6
РОЗДІЛ 2 ІНСТИТУТ СУДОВОГО КОНСТИТУЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ
2.1 Конституційний контроль в Україні до 1990 р………………………….....14
2.2 Інститут конституційного контролю в період незалежності……………..20
РОЗДІЛ 3 РОЛЬ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ В УКРАЇНІ
3.1 Формування Конституційного Суду України……………………………...24
3.2 Функції, які покладаються на Конституційний Суд України…………...27
3.3 Принципи діяльності Конституційного Суду України…………………...29
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………...32
Список використаних джерел……………………………………………………35
Зразок роботи
Актуальність теми дослідження. Конституційне правосуддя як форма конституційного контролю, здійснюваного Конституційним Судом, належить до міжнародно визнаних стандартів демократії і є новим інструментом в історії української держави. Його запровадження зумовлено переходом України до будівництва громадського суспільства, суверенної і незалежної, соціальної, демократичної держави і є закономірним явищем.
Становлення та функціонування конституційного правосуддя породжує багато питань, які потребують наукового обґрунтування і практичного вирішення. Доктрина конституційного контролю до недавного часу в соціалістичних країнах, де не існувало конституційного судового контролю, не була належно розробленою.
Останніми роками питання порівняльного аналізу конституційного правосуддя розглядалися в основному в фундаментальних працях, присвячених світовому досвіду конституційного контролю. Проте новизна такого інституту, як Конституційний Суд України, відсутність у повному обсязі відповідної нормативної бази його діяльності викликає багато питань, які потребують наукового опрацювання. Одним із чинників відставання у дослідженні цього інституту є також те, що за радянських часів він оцінювався з ідеологічних позицій і визнавався антидемократичним.
За короткий період існування Конституційного Суду України виникло багато теоретичних і практичних проблем, пов’язаних з визначенням таких понять, як конституційний контроль, конституційна юрисдикція, конституційне правосуддя, з необхідністю належного місця Конституційного Суду в державному механізмі, визначення соціального призначення його діяльності.
Актуальною проблемою є необхідність дослідження юридичної природи, організації та діяльності Конституційного Суду України, його функції і повноваження, а також принципів діяльності.
Інші роботи з даної категорії: