«Поняття підходящої роботи та особливості працевлаштування деяких категорій громадян» (ID:110894)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП ………………………………………………………………………….. 3
Розділ 1. Правове регулювання праці в Україні……………….………….. 5
1.1. Праця як детермінант філогенезу людства……………………. 5
1.2. Право на працю…………………………………… 6
Розділ 2. Підходяща робота як форма реалізації права на працю…..…. 9
2.1. Поняття підходящої роботи………………………………… 9
2.2. Ознаки непідходящої роботи…………………………………….………. 13
Розділ 3. Особливості працевлаштування деяких категорій населення…………………………………………..………………………….. 15
3.1. Правове регулювання праці жінок………………………………………. 15
3.2. Особливості правового регулювання працевлаштування неповнолітніх………………………………………………..………………… 19
3.3. Особи зі зниженою працездатністю як категорія населення потребуюча особливих умов працевлаштування………………………………………..… 21
3.4 Специфіка правового регулювання праці осіб, які поєднують працю із навчанням…………………….25
3.5. Особливості правового регулювання праці іноземців та осіб без громадянства…………………….. 27
ВИСНОВКИ………………………………… 30
Список використаних джерел
Зразок роботи
Розділ 1. Правове регулювання праці в Україні
1.1. Праця як детермінант філогенезу людства
Праця є важливою складовою еволюції людського роду. Перші спроби виготовлення знарядь праці вчинялись ще давніми гомінідами.
Поступове вдосконалення цих, нехай примітивних, але інструментів позначалось на способі життя антропоїдів – розвивався мозок, полегшувалось добування ресурсів, тренувалась дрібна моторика рук, створювався надлишковий продукт тощо. Через усі ці зміни та досягнення червоною ниткою проходила єдина спільна складова – праця. Мимоволі згадується висловлювання Карла Маркса: «Праця зробила з мавпи людину», нехай не в буквальному сенсі, але це так.
Занурившись в історичні глибини ми навряд чи зможемо говорити про працю як право. Вона не була правом, оскільки в доісторичні часи праця стала дієвим засобом виживання, способом виростити наступне покоління, єдино можливим чинником, який допомагав створювати власність, покращувати умови існування та зменшувати залежність від природних сил.
Чи можемо ми говорити про існування такого явища, як підходяща праця, підходяща робота на зорі розвитку людства? На нашу думку, такі підстави, можливо умовні, але існували. Не є новиною історичний факт, що поділ праці відбувався в основному за гендерною ознакою та за віковим чинником. Так, фізично витриваліші чоловіки займались полюванням, жінки були більш вправними в збиральництві. В деяких племенах видобування отрути для стріл покладалось на найстаріших членів спільноти, з причини високої тератогенності самого процесу.
Пізніше, вже родовід ставав тим фактором, який визначав підходящу роботу – ремесло передавалось від батька до сина, від матері до доньки.
Інші роботи з даної категорії: