Інститут державної таємниці у трудових правовідносинах (ID:1125219)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ТА ПРАВОВІ ОЗНАКИ ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ 5
1.1. Поняття держаної таємниці за законодавством України. 5
1.2. Правові ознаки державної таємниці. 7
РОЗДІЛ 2. СУБ’ЄКТИ ТА ЕТАПИ ВІДНЕСЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ДО ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ 15
2.1. Суб’єкти, що приймають участь у процесі віднесення, їх правовий статус. 15
2.2. Проблемні аспекти віднесення інформації до державної таємниці. 24
РОЗДІЛ 3. ОЦІНКА ІНФОРМАЦІЇ НА ПРЕДМЕТ ВІДНЕСЕННЯ ДО ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ 34
ВИСНОВКИ 41
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ: 44
Зразок роботи
ВСТУП
державна таємниця національна безпека
Актуальність теми. Обрана мною тема є досить актуальною, так як віднесення інформації – це як процес із виокремленням конкретних послідовних етапів поряд із вимогою обов’язкового їх дотримання дасть змогу забезпечити належне проходження інформації через нього, тобто унеможливить будь-які затягування чи інші зловживання на шляху розгляду інформації на предмет її належності до Державної таємниці (далі ДТ), а також убезпечить суспільство від незаконного віднесення інформації, оскільки забезпечить прозорість у виділеної етапної структурі віднесення, що на мою думку, і є явним недоліком подолання якого дозволить зрозуміти, зокрема, хто і в яких межах є відповідальний за кожну із ланок віднесення.
На сьогоднішній день в Україні законодавчо переглянуті пріоритети соціальних цінностей всіх сфер нашого життя. У законодавстві України існує заборона діянь, які призводять до витоку секретної інформації, яка зумовлена загрозою національній безпеці.
І тому тут слід говорити про дуже важливу процедуру як віднесення інформації до державної таємниці, яка в свою чергу створює певну складову системи охорони державної таємниці.
Завдяки цій процедурі відбувається певне розмежування між категоріями відомостей та відомостями які розглядаються законодавством окремо, а також можна визначити ступінь завдання можливої шкоди при розголошенні цих відомостей.
Питанню охорони державної таємниці в Україні присвячено окремі публікації, монографії, матеріали науково-практичних конференцій. Основні наукові дослідження проблеми, що розглядається, проведені І.Касперським, В. Артемовим, М.С. Пастернаком, Дрейсом, Архіповим, Ворожком, Муратовим, а також у працях інших науковців.
Мета дослідження. Метою написання даної роботи є розкриття змістовної суті та загальних правил віднесення інформації до ДТ як складової системи ОДТ.
Завданням моєї курсової роботи є:
- проаналізувати поняття та виділити суттєві правові ознаки державної таємниці;
- охарактеризувати правовий статус суб’єктів, що приймають участь у процедурі віднесення.
- розкрити загальний порядок та етапи віднесення інформації до державної таємниці;
- сформулювати критерій та проаналізувати можливість завдання шкоди державі в наслідок розголошення секретної інформації;
Об’єктом дослідження - правове регулювання в сфері охорони державної таємниці в Україні.
Предметом дослідження - віднесення інформації до ДТ, як складова системи ОДТ в Україні.
Методи дослідження. Методами дослідження стали: аналіз, синтез, узагальнення. За допомогою цих методів було проаналізовано:
нормативно-правові акти, що регулюють питання охорони державної таємниці та процедури віднесення інформації до ДТ;
систему охорони державної таємниці;
сформульовано загальний висновок по даній роботі та висновки до кожного розділу;
Структура курсової роботи. Курсова робота складається з вступу, трьох розділів та чотирьох підрозділів, висновків і списку використаної літератури.
Інші роботи з даної категорії: