Проблеми визначення і застосування методів правового регулювання приватних відносин, ускладнених іноземним елементом (ID:1125887)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ ……………………………………………………………………………..3
Розділ І. Теоретичне вивчення методів регулювання відносин у
міжнародному приватному праві
1.1. Поняття міжнародного приватного права ………………………5
1.2. Класифікація методів ……………………………………………...9
Розділ ІІ. Приватно-правові відносини з іноземним елементом
як предмет міжнародного приватного права ………………………….17
2.1. Право власності міжнародного права …………………………. 23
2.2. Зобов’язання із заподіяння шкоди в системі права ……………. 25
2.3. Регулювання шлюбно-сімейних відносин
в міжнародному приватному праві …………………………………..26
2.4 Регулювання трудових відносин в
міжнародному приватному праві ……………………………………...27
Висновки ………………………………………………………………………...29
Список використаних джерел ………………………………………………….30
Зразок роботи
ВСТУП
Міжнародне приватне право виникло і склалося через об'єктивне існування в світі близько двохсот правових систем, кожна з яких встановлює «свої» норми для регулювання одних і тих же суспільних відносин. В тих випадках, коли крім національних суб'єктів права - фізичних і юридичних осіб однієї держави - в правових відносинах бере участь «іноземний елемент», з'являється необхідність в додатковому правовому регулюванні. Ігнорування іноземної правової системи і підпорядкування відносин тільки одному правопорядку не може забезпечити об'єктивного, адекватного конкретним життєвим обставинам, правового регулювання.
Міжнародне приватне право далі (МПП) - покликане регулювати взаємини між суб'єктами МПП. Особливість положення суб'єктів МПП полягає в тому, що вони виступають не тільки носіями прав і обов'язків, але й грають головну роль в створенні і реалізації міжнародно-правових норм.
Розвиток міжнародного співробітництва України з іноземними державами у сфері економіки, політики і культури обумовив необхідність вдосконалення договірних правовідносин та уніфікації законодавства з питань власності, шлюбно-сімейних та трудових відносин, в сфері міжнародних перевезень та інших правовідносин, які виходять за межі правової системи України. Відповідно зростає потреба в удосконаленні чинного міжнародного приватного права, в застосуванні юридичних норм до відносин, які виникають між суб'єктами різних держав, теоретичних досліджень правотворчого і правозастосовного досвіду України та інших держав в галузі міжнародного співробітництва.
Не поодинокими сталивипадкиучасті Українив якості відповідача в іноземних юрисдикційних органах. При цьому, юрисдикційні органи (суди, арбітражі) зазнають значних труднощів при розгляді конкретних справ, пов'язаних з участю держави.
Вищенаведене свідчить про актуальність розгляду проблем статусу держави Україна як суб'єкта міжнародного приватного права, узагальнення накопиченого в світі досвіду правового регулювання міжнародних приватноправових відносин з участю держави.
Все це і зумовило вибір теми мого курсового дослідження: «Проблеми визначення і застосування методів правового регулювання приватних відносин, ускладнених іноземним елементом».
Об'єктом дослідження є міжнародні приватноправові відносини з участю держави: концесійні, щодо розподілу продукції, випуску цінних паперів (облігацій зовнішніх державних позик), спадкові, трудові, а також відносини, що виникають при притягненні України до відповідальності за порушення зобов'язань.
Предметом даного дослідження є правосуб'єктність держави Україна як суб'єкта міжнародного приватного права та нормативно-правові акти, які регулюють міжнародні невладні приватноправові відносини з участю держави, а також практика національних та закордонних юрисдикційних органів.
Виходячи з теми мого курсового дослідження мета цього дослідження є визначення методів регулювання відносин та їх використання у міжнародному приватному праві.
Для досягнення зазначеної мети поставлені наступні задачі:
1. проанлізувати наукову літературу з данного питання;
2. виявити методи правового регулювання приватних відносин та їх використання в міжнародному праві з «іноземним елементом»
Інші роботи з даної категорії: