Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність даного дослідження визначається тим, що загально-правові засади кримінального провадження є основою формування всієї системи кримінального процесуального права та інших галузей права; вони закріплені в чинному законодавстві; найбільш повно виражають зміст кримінального процесуального законодавства; поширюють свою дію на всі стадії кримінального процесу; тісно взаємопов'язані з державною політикою в сфері кримінального судочинства, з урахуванням положень міжнародних актів; здійснюють охоронну та регулятивну дію щодо всіх кримінальних процесуальних норм.
Виходячи з того, що в КПК не визначено чіткого поняття «засад (принципів) кримінального процесу», по даному питанню існують декілька точок зору науковців:
1. Засади кримінального провадження – це такі основоположні засади, які закріплено в законі.
2. Засади кримінального судочинства – це керівні ідеї та відправні начала, які закріплені в законі, а також ті, які не дістали такого закріплення в правових нормах, але випливають з них.
3. Засади кримінального провадження – це такі положення та керівні ідеї, які не потребують обов’язкового законодавчого закріплення та оформлення.
Пануючою в теорії вважається перша з наведених точок зору, згідно з якою до засад (принципів) слід відносити лише положення, які закріплені в правових нормах.
Слід зазначити, що засади виражають домінуючі в державі політичні та правові ідеї, які стосуються завдань, способу формування і здійснення кримінального судочинства, тобто положення, які визначають головні, найважливіші моменти устрою й діяльності суб'єктів кримінального судочинства. Порушення будь-якої з засад означає незаконність рішення в справі та обов'язково тягне за собою його скасування.
Треба пам'ятати, що за обсягом змісту і сферою дії загально правові засади кримінального провадження іноді значно розрізняються від інших засад таких, як міжгалузеві та галузеві, але відмінність ця швидше суто кількісна, а не якісна. Тому засади не можна поділяти на основні й неосновні, головні і другорядні. Тільки реалізація всіх засад в їх сукупності, в системі, у взаємозв'язку і взаємодії може привести до виконання завдань кримінального судочинства.
Питання пов’язані з загально правовими засадами були розглянуті такими вченими, як: Лобойко Л.М., Михеєнко М. М., Тертишник В. М., Тацій В. Я., Нор В. Т., Назаров В. В., Омельяненко Г. М., Навроцька В. В.
Об’єктом дослідження в курсовій роботі є правовідносини, які регулюють загально-правові засади кримінального провадження.
Предметом дослідження в курсовій роботі є загально правові засади: загальна характеристика та особливості реалізації в кримінальному процесі.
Мета та завдання дослідження. Метою дослідження є проведення характеристики загально-правових засад, які реалізуються у кримінальному процесі.
Завдання даної роботи сформульовані відповідно до поставленої мети і полягають у такому:
1. визначити поняття, систему, класифікацію та значення загально-правових засад кримінального провадження;
2. з’ясувати сутність судового провадження у кримінальному процесі;
3. охарактеризувати загально-правові засади кримінального провадження.
Методологічною основою курсової роботи є сучасні методи наукового пізнання, застосування яких обумовлене змістом і метою поставлених завдань. Для цього у роботі було використано такі методи: порівняльно-правовий – при порівнянні КПК України 1960 року та КПК України 2012 року ; діалектичний - при вивченні юридичної природи засад кримінального провадження; формально-логічний – при характеристиці засад кримінального провадження; формально-догматичний (юридичний) - при здійсненні тлумачення окремих термінів та понять.
Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, які охоплюють три підрозділи, висновків, списку використаних джерел та літератури.