Правові засади здійснення розрахунків в іноземній валюті (ID:1130108)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1.ОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ОПЕРАЦІЙ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ 5
1.1.Загальні засади здійснення операцій в іноземній валюті 5
1.2. Порядок відкриття поточних рахунків юридичних та фізичних осіб в іноземній валюті 11
РОЗДІЛ 2. ПРИНЦИПИ ВЕДЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО 23
ОБЛІКУ КОШТІВ КЛІЄНТІВ В БАНКУ 23
2.1. Структура відображення коштів фізичних осіб в іноземній валюті у Плані рахунків 23
2.2. Організація аналітичного та синтетичного обліків за коштами фізичних осіб 23
ВИСНОВКИ 26
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 29
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність. Сучасний комерційний банк — це автономне, економічно самостійне, незалежне комерційне підприємство, яке функціонує за умов повної економічної самостійності, партнерських взаємовідносин з клієнтами в межах державного контролю за його діяльністю з боку органів банківського нагляду. Специфіка діяльності комерційного банку визначається його функціями та операціями. Згідно з Законом України «Про банки та банківську діяльність» банк — це «юридична особа, яка має виключне право на підставі ліцензії Національного банку України здійснювати у сукупності такі операції: залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення зазначених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб».
Хоча банки і здійснюють багато операцій, але особлива увага держави завжди була направлена на рух грошових коштів на валютних рахунках. Правовідносини, що виникають при відкритті клієнтам банків рахунків, регулює Інструкція «Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті», затверджена постановою Правління НБУ від 18 грудня 1998 р.
У даній курсовій роботі нас цікавить – порядок відкриття поточних рахунків фізичних осіб в іноземній валюті та облік операцій за ними, тому що, дуже часто, саме за допомогою відкриття поточних рахунків фізичних осіб в іноземній валюті проводяться фінансові валютні махінації до яких не байдужа Українська держава, так як саме вони, у немалому ступені, підривають економіку нашої країни. Отже, дане питання є актуальним для розгляду і насамперед у період становлення фінансової стійкості нашої країни.
Мета роботи. Розкрити основні правові засади здійснення розрахунків в іноземній валюті. Для досягнення мети були поставленні наступні завдання:
розглянути загальні засади здійснення операцій в іноземній валюті;
охарактеризувати порядок відкриття поточних рахунків юридичних та фізичних осіб в іноземній валюті;
проаналізувати принципи ведення бухгалтерського обліку кощтів клієнтів в банку.
При написанні даної курсової роботи були використані наступні основні нормативно-правові акти: Закони України "Про банки і банківську діяльність", «Про Національний банк України», Декрет Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», Інструкція про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті, а також наукова література: Коцовської Р., Ричаківської В., Табачук Г., Грудзевич Я., Вознюк М. "Операції комерційних банків', Васюренко О.В. "Банківські операції'; його ж "Механизм осуществления банковских операций с иностранной валютой', Ющенко В.А., Міщенко В.І. "Валютне регулювання', Савлука М.І. "Вступ до банківської справи'.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу,двох розділів,виновку,списку використаних джерел.
Інші роботи з даної категорії: