Кримінальна відповідальність юридичних осіб (ID:1131764)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ОСОБЛИВОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ 5
1.1. Ознаки юридичної відповідальності 5
1.2. Поняття і види юридичної відповідальності 7
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ 11
2.1.Кримінальна відповідальність як специфічний вид юридичної відповідальності 11
2.2. Поняття особи, яка вчинило злочин 16
2.3. Фізична особа як суб'єкт злочину 18
2.4. Питання про кримінальну відповідальність юридичних осіб 21
ВИСНОВКИ 26
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 28
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність. До числа найбільш гострих проблем, що виникли в процесі реформування кримінально-правового законодавства України, слід віднести питання щодо поширення кримінальної відповідальності на юридичних осіб. Ця проблема не знайшла відображення в сучасному кримінальному законодавстві України, а у науковій літературі існують протилежні позиції.
Основні заперечення з приводу введення інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб, пов’язані з принципами і положеннями кримінально-правової доктрини про основні ознаки суб’єкта злочину і підстави його притягнення до відповідальності. Так, провідні вчені-криміналісти Н.Ф. Кузнєцова, М.І. Бажанов, Л.Д. Єрмакова, Т.В. Кондрашова, Л.К. Савюк та ін., акцентують увагу на тому, що встановлення кримінальної відповідальності юридичних осіб не відповідає фундаментальним принципам кримінального права і вимагає значних змін основних його інститутів. Кримінальній відповідальності підлягають лише винні особи, які умисно чи з необережності вчинили суспільно небезпечні діяння, що містять склад злочину. Тобто, суб’єкти злочину повинні бути здатними усвідомлювати свої дії та керувати ними, а цим наділені лише люди. Українське кримінальне право ніколи не знало кримінальної відповідальності юридичних осіб. Якщо ціллю введення даного інституту у кримінальне право є необхідність посилити відповідальність юридичних осіб (а її дійсно слід посилити), то цього можна досягти в межах галузей адміністративного, цивільного, фінансового та господарського права чи антимонопольного законодавства. В країнах, де кримінальна відповідальність уже існує, правозастосовчі органи зіштовхуються з матеріальними та процесуальними труднощами в реалізації кримінального закону по відношенню до юридичних осіб.
Російський вчений О.О. Малиновський також відзначає. Що визнання юридичної особи суб’єктом злочину суперечить принципам особистої винної відповідальності, не узгоджується з цілями покарання і припинити її шкідливу діяльність можна іншими правовими, лише не кримінально-правовими засобами.
Мета роботи. Розкрити особливості кримінальної відповідальності юридичних осіб. Для досягнення мети були поставленні наступні завдання:
-дати характеристику ознакам та поняттям юридичної відповідальності;
-охарактеризувати особливості кримінальної відповідальності;
-проаналізувати кримінальну відповідальність юридичних осіб.
Предмет дослідження: кримінальне право.
Об’єкт дослідження: кримінальна відповідальність юридичних осіб.
Стан дослідження теми. Незважаючи на численність опублікованих робіт, присвячених феномену кримінальної відповідальності, доктрині поки що не вдалося виробити більш-менш однакове й усталене його розуміння. Продемонстрована науковцями у своїх дослідженнях складність з'ясування суті кримінальної відповідальності, вочевидь, і слугує поясненням того, чому український законодавець утримався від формулювання відповідної дефініції. До найбільш дискусійних питань із розглядуваної теми варто віднести: доцільність виокремлення позитивної (перспективної) кримінальної відповідальності; визначення ретроспективної кримінальної відповідальності; встановлення підстав, моменту виникнення і форм реалізації кримінальної відповідальності; віднесення до заходів кримінальної відповідальності застосування примусових заходів медичного і виховного характеру, заходів кримінально-процесуального примусу; визнання звільнення від кримінальної відповідальності однією з форм реалізації кримінальної відповідальності.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу.двох розділів,висновку.списку використаних джерел.
Інші роботи з даної категорії: