Особливості континентальної правової системи (ID:1133018)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ХАРАКТЕРИСТИКА РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ 5
1.1.Формування та основні етапи розвитку романо-германської правової сім’ї 5
2.2. Структура права в романо-германській правовій системі 7
2.3. Поняття норми права 18
РОЗДІЛ ІІ. АНАЛІЗ ДЕРЖАВ ЯКІ МАЮТЬ КОНТИНЕНТАЛЬНУ ПРАВОВУ СИСТЕМУ 21
2.1. Загальна характеристика держав які мають континентальну правову систему 21
2.2. Джерела цивільного й торгового права в країнах континентальної правової системи (на прикладі Франції та Німеччини) 25
РОЗДІЛ ІІІ. ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ КОНТИНЕНТАЛЬНОЇ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ ТА АНАЛІЗ НАУКОВИХ СТАТЕЙ ПО ТЕМІ 35
3.1.Сучасний стан континентальної правової системи 35
3.2. Аналіз наукових статей 37
ВИСНОВКИ 42
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 44
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність Романо-германська правова сім'я має тривалу історію. Вона пов'язана з правом Стародавнього Риму, але більш ніж тисячолітня еволюція значно віддалила не тільки матеріальні і процесуальні норми цього права, але і саму концепцію права і правової норми від того, що було визнане за часів Августа і Юстініана. Романо-германські правові системи як би продовжують римське право, вони результат його еволюції, але жодним чином не є його копією. Останнє тим більше вірно, що багато їх елементів мають інші джерела, ніж римське право. В даний час романо-германська правова сім'я розсіяна по всьому світу. Вона вийшла далеко за межі колишньої Римської імперії і розповсюдилася на всю Латинську Америку, значну частину Африки, країни Близького Сходу, Японію, Індонезію. Ця експансія пояснюється частково колонізацією, частково – тими можливостями, які дала для рецепції юридична техніка кодифікування, загальноприйнята романськими правовими системами в XIX столітті. Широке розповсюдження даної сім'ї і сама техніка кодифікування заважають побачити елементи єдності, що зв'язує ці різні правові системи, які на перший погляд носять суто національний характер і повністю відмінні одна від одної.
Романо-германська правова система є, мабуть, найбільш древньою і широко розповсюдженою у світі. Це пояснюється не лише її історичними коренями. Система відрізняється нормативною упорядкованістю й структурованістю джерел, стійкими демократичними правовими принципами, забезпеченням строгої юридичної техніки. Носіями і рушійною силою даної системи були найбільш могутні держави: два тисячоріччя тому Римська імперія, а потім зароджуються й розвиваються держави Європи -Франція, Німеччина й інші, їхній вплив на життя Європи й країн інших континентів, як у культурологічному змісті, так і у військово-політичному й економічному, був беззаперечним. Романо-германская система права набула характеру універсальної, зрозуміло, з тими особливостями й модифікаціями, яким вона піддавалася в різних регіонах світу.
Об’єктом дослідження виступає континентальна правова система.
Предмет дослідження – процес формування та розвитку континентальної правової системи.
Мета дослідження полягає в описі основних особливостей розвитку континентальної правової системи.
Завдання дослідження:
дати загальну характеристику континентальній правовій системі;
охарактеризувати держави, що мають дану систему;
описати тенденції та перспективи розвитку континентальної системи.
Інші роботи з даної категорії: