Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми курсового дослідження обумовлюється наступним. Правопорушення є неминучим наслідком соціального розвитку, пов'язаного з ним прогресу чи регресу виробництва та зумовленого цим розлагодження соціального статусу індивіда.
Суперечності між потребами і соціальними засобами їх задоволення поряд із розлагодженістю соціального статусу індивіда (освітнього, культурного) обумовлюють посягання на наявний суспільний порядок. Серед причин і умов вчинення правопорушень виділяють об'єктивні і суб'єктивні причини. Об'єктивними причинами виступають конкретні протиріччя в суспільному бутті, в економічних, політичних і соціальних відносинах людей. До суб'єктивних причин правопорушень відносять деформації в правосвідомості, в потребах, мотивах, позиціях, в низькому рівні моральної і правової культури. Поведінка людини залежить як від соціальних, так і від біологічних факторів. Визнання цього факту породило наукову проблему: який із цих факторів є домінуючим у формуванні здібностей, відчуттів, поведінки, дій людини і яким чином здійснюється взаємозв’язок соціального й біологічного в людині. Так, Ч.Ламброзо, Е.Феррі, Р.Гарофало, І.Ной, В.Ємельянов та інші віддавали перевагу біологічній сутності.
Ступінь вивченості теми. Питаннями правопорушення займалися ще дореволюційні практики (наприклад, В.М.Хворостов). Теоретичну основу роботи складають дослідження фахівців в галузі теорії держави і права, а також галузевих юридичних наук: С.С. Алексєєва, І.М. Барцица, М.І. Брагинського, П.К. Блажко, В.М. Ведяхіна, В.В. Вітрянського, Н.М. Вопленко, А.Ф. Галузіна, А.А. Герцензона, Ю.І. Гревцова, І.М.Даньшина, Ю.О. Денісова, С.М.Кожевнікова, В.М.Кудрявцева, Н.Ф. Кузнецової, Г.І. Курдюкова, і інших. Сучасні положення про правопорушення розглянуті в юридичній літературі такими авторами як Малько А. В., Радько Т.М. і багатьма іншими.
Питання про соціальну природу і причини правопорушень досить складне і відповісти на нього однозначно неможливо, оскільки в правознавстві існує багато концепцій про причини правопорушень. Вивченням причин і умов вчинення правопорушень займається кримінологія. Вона вивчає, в першу чергу, причини злочинності, інші правопорушення вивчаються окремими галузями права, в тому числі адміністративним, трудовим і цивільним. Аналізу причин і умов вчинення проступків у нас, на жаль, майже немає в науковій літературі. Представляється доцільним провести багатоаспектну юридичну характеристику правопорушення.
Головною метою роботи є правовий аналіз соціального кореню правопорушення.
Об’єктом дослідження є сутність соціальних чинників правопорушення.
Предмет дослідження – правопорушення, відмінність правопорушення від злочину, шляхи і способи боротьби із правопорушеннями.
Основні завдання роботи: 1.розкрити природу правопорушень та розглянути теорії правопорушення в соціології права, 2. дослідити співвідношення понять правопорушення і злочинність, 3. висвітлити шляхи і способи боротьби з правопорушеннями.
Методи дослідження: історичний, аналітичний, порівняльно-правовий.
Практичне значення роботи полягає у юридичному аналізі правопорушення, його соціальних причин, порівнянні правопорушення та злочину, а також пропозиції щодо шляхів подолання та попередження правопорушень.
Робота має наступну структуру: вступ, 3 розділи, висновки, список використаної літератури.