Поняття та види процесуальних строків(Цивільний процес) (ID:1171247)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЦЕСУАЛЬНИХ СТРОКІВ ТА ЇХ ВИДИ 5
1.1. Поняття процесуальних строків 5
1.2. Види строків за цивільним законодавством 8
РОЗДІЛ 2. ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ СТРОКІВ 12
2.1. Обчислення та закінчення процесуальних строків 12
2.2. Наслідки пропущення процесуальних строків 15
2.3. Зупинення, поновлення та продовження процесуальних строків 17
РОЗДІЛ 3. ГРУПИ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ СТРОКІВ ЗАЛЕЖНО ВІД СУБ’ЄКТА 20
3.1. Строки вчинення процесуальних дій судом 20
3.2. Строки вчинення процесуальних дій особами, які беруть участь у справі та іншими учасниками процесу 23
3.3. Процесуальні строки під час воєнного стану 25
ВИСНОВКИ 28
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 31
ДОДАТОК 1………………………………………………………………………...34
Зразок роботи
Поточне цивільне законодавство встановлює загальне правило для усіх щодо обчислення початку строку (відповідно до статті 123 Цивільного кодексу). Згідно з цим правилом, перебіг строку починається з першого дня після відповідної календарної дати або настання події, пов'язаної з його початком. Важливо зауважити, що в цьому контексті чітко відокремлюються два поняття - "початок строку" (конкретна календарна дата або день настання події) і "початок перебігу строку" (початок наступного дня з нульовим годинами) [6].
Наприклад, якщо договір підряду на будівельні роботи був укладений 5 травня 2010 року і передбачав виконання робіт протягом 20 днів з моменту укладення, то, згідно зі статтею 253 ЦК, строк виконання робіт почався з 6 травня. Отже, останнім днем виконання робіт буде 25 травня [6].
Сучасне цивільне законодавство не має конкретних вказівок щодо початку та закінчення строку, вираженого в годинах або хвилинах. Виникає питання, як обчислити строк договору, який, наприклад, триває лише декілька годин. Очевидно, норми статей 253-254 ЦК не можуть бути застосовані в таких випадках. На практиці, договори, строк яких визначається годинами або хвилинами, зазвичай є договорами прокату, зберігання тощо.
Наприклад, якщо договір прокату певної речі укладений на годину, то очевидно, що строк дії договору розпочнеться з моменту його укладення. Зазвичай у таких випадках, договори, укладені на вказані строки, мають реальний характер, тому початок строку збігається з моментом фактичної передачі речі. Якщо момент укладення договору не збігається з моментом передачі речі, то строк дії договору починається лише після фактичної передачі майна, тобто предмета договору. Це зрозуміло, оскільки будь-яке інше рішення призвело б до порушення цивільних прав однієї з сторін. Таким чином, при визначенні строку в годинах або хвилинах, початок строку розпочинається, як правило, з моменту фактичної передачі предмету договору одній зі сторін [19, c.258].
Інші роботи з даної категорії: